онлайн-запис в МЦ Омега-Київ1Вам потрібна допомога?
запис на прийом через Telegram запис на прийом через WhatsApp запис на прийом через Facebook Messenger
Записатись на огляд
Demo
Как бороться с сильными болями в голове и шее при остеохондрозе?

Як боротися з сильними болями в голові і шиї при остеохондрозі?

Клінічний довідник

Головний біль є одним з найбільш розмитих симптомів і не свідчить про конкретне захворювання. Але якщо головний біль супроводжується сильним дискомфортом в шиї - слід звернутися до лікаря і пройти комплексне обстеження. Симптоматика може говорити про шийний остеохондроз.

Шийний остеохондроз - захворювання, при якому відбувається ущільнення амортизуючої міжхребцевої пульпи. Скостеніла тканина не надає підтримуючоъ функціъ і створює тиск на нервові корінці і кровоносні судини.

Основні симптоми шийного остеохондрозу:

 • Головні болі (ниючого і тупого характеру);
 • Дискомфорт і біль в шиї;
 • Нудота, потяг до блювання;
 • Запаморочення, можлива непритомність;
 • Відчуття тяжкості і болю у верхній частині спини;
 • Різкі перепади артеріального тиск.

Через різнобічність симптомів, які відносяться до різних сфер дослідження людського організму, пацієнту необхідно проходити комплексне обстеження. Процес включає в себе огляд невролога, кардіолога, терапевта, ортопеда і проведення ЕЕГ.

Дистрофічні зміни тканин хребетного стовпа досить поширене захворювання, яке вражає пацієнтів у віці 20-55 років. У найбільшому ризику знаходяться офісні співробітники, робота яких пов'язана з тривалим сидінням за монітором комп'ютера в незручній позі. Також, вплинути на розвиток шийного остеохондрозу може зайва вага, малорухливий спосіб життя, вроджені патології будови хребта.

Як позбавиться від болю в голові при шийному остеохондрозі?

Небезпека головних болів при шийному остеохондрозі полягає в труднощах з ліквідацією нападу. Біль не проходить після прийому знеболюючих медикаментів. Як правило, ефективним може стати одночасний прийом знеболюючого засобу зі спазмолітичну. Комплекс медикаментів знімає біль і усуває м'язові спазми. Після прийняття препаратів, рекомендовано прийняти лежаче положення і розслабиться.

Також, відновлює дію може надати масажна терапія. Регулярні масажі позитивно позначаються на стані пацієнта, знімають спазми судин і нервових волокон.

Методи боротьби з болем у шиї при остеохондрозі

Біль у шиї, як і головний, передбачає купірування нападу комплексом медикаментів спазмолітичний і знеболюючий дій. Посилити ефект можна охолоджуючими нестероїдними мазями та кремами. При нанесенні мазі, не рекомендується втирати або застосовувати різкі рухи - такі дії можуть ще більше погіршити стан пацієнта.

Важливим фактором в лікуванні шийного остеохондрозу є лікувальна фізкультура і гімнастика. Правильно підібрані вправи з помірним фізичним навантаженням, позитивно позначаються на стані пацієнта.

Якщо стан вкрай важкий, необхідно викликати швидку допомогу і госпіталізувати пацієнта. На стаціонарному лікуванні, хворому буде призначено медикаменти, необхідні процедури і відновлює реабілітація.

Правила профілактики шийного остеохондрозу:

 1. Регулярний і повноцінний сон на ортопедичному матраці;
 2. Прийом гарячого душу або ванни, походи в сауну або лазню. Гарячий пар сприяє розслабленню м'язових спазмів;
 3. Уникати різких рухів головою і шиєю;
 4. Регулярно займатися активними видами спорту;
 5. Чи не засиджуватися, регулярно проводити розминки;
 6. Вибирати стільці і крісла, які надають підтримку хребта.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю