Аналізи на COVID-19 в Омега-Київ Замовити

Demo
Искривление позвоночного столба - все о сколиозе

Викривлення хребта - все про сколіоз

Клінічний довідник

Сколіоз - це викривлення хребта аномального характеру. Зазвичай хребет має вигнуту правильну форму, а коли відбувається викривлення, він деформується у різних відділах (шийному, поперековому, грудному). Викривлення в різних ступенях відбувається в одну чи іншу сторону. Лікарі розрізняють C-, S- та Z-подібний сколіоз. 

Причиною патології хребта можуть бути фізичні відхилення чи проблеми з координацією. Сколіоз у дорослому віці має 2 причини - прогресуючий дитячий сколіоз та дегенеративний сколіоз. Фактори, що можуть спровокувати стрімкий розвиток патології хребта:

 1. Травмування, розвиток пухлини.
 2. Стрес.
 3. Переломи.
 4. Синдром Тернера.
 5. Розщеплення хребта.
 6. Серйозні захворювання, наприклад, ревматоїдний артрит, синдром Айкарді, недосконалий остеогенез. 

За видами сколіоз поділяють на ідеоопатичний, вроджений та нервово-м’язовий. Патології хребта можуть спровокувати серйозні проблеми зі здоров’ям, можуть призвести до інвалідності, тому їх обов’язково потрібно лікувати. Якщо ви відчуваєте, що у вас почалися проблеми зі здоров’ям спини, обов’язково зверніться до лікаря. 

Симптоми та діагностика 

Часто симптоми захворювання ніяк не проявляються. Саме викривлення може бути незначним і візуально помітити його буде складно. 

До симптомів належать:

 1. Сутулість.
 2. Виступ лопаток.
 3. Голова нахилена вперед, немає співпадіння з рівнем стегон.
 4. Несиметричні стегна.
 5. Деформована грудна клітина.
 6. Різна опора на ноги.
 7. Різний розмір молочних залоз під час розвитку у дівчат.
 8. Одне плече вище від іншого.
 9. Больовий синдром у спині.

Якщо одне плече вище іншого, то це не означає, що відбувається розвиток на рівні тазу. Лікар повинен провести діагностику та визначити метод лікування, в залежності від стадії, розміру викривлення, розташування кривої. 

Тяжкість патології можна визначити за допомогою двох факторів: ступеня викривлення в градусах та кута обертання. Дуже важливо правильно діагностувати сколіоз першого та другого ступенів чи іншу форму патології хребта. Для діагностики застосовують кілька методик - це тест у нахилі, фізичне тестування на визначення кривизни. Також застосовують візуалізацію. Завдяки їй можна визначити сколіоз поперекового, шийного та грудного відділів. В окремих випадках призначають МРТ. 

Як лікувати сколіоз

Лікується патологія хребта за допомогою комплексної терапії. 

На початкових стадіях захворювання хорошим методом лікування є ЛФК (лікувальна фізкультура). У складних випадках лікар по факту приймає рішення щодо подальшого лікування. Можливо пацієнту доведеться носити корсет або виконувати додаткові вправи. 

Найголовніше у будь-якому лікуванні - дотримуватися рекомендацій лікаря. Тоді все обов’язково буде добре. 

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю