1Вам потрібна допомога?
Facebook Messenger WhatsApp
Записатись на огляд
Demo
Гинекологи против хламидиоза, на чьей стороне пациентка?

Гінекологи проти хламідіозу: на чиєму боці пацієнтка?

Клінічний довідник

Є захворювання, що проявляють свої симптоми лише на пізніх стадіях. Одним з них є хламідіоз. За статистикою більше 60% жінок, яких уразив хламідіоз, не мали жодних скарг. Всесвітня Організація Охорони Здоров’я вважає хламідіоз лідером серед захворювань, що передаються статевим шляхом. 

До чого може призвести зараження хламідіями?

 1. Патогенні мікроорганізми потрапляють у синовіальну рідину, через що починає розвиватися реактивний артрит. Запалення суглобів супроводжується хронічним болем та порушеннями рухливості кінцівок. Крім того, бактерії викликають запалення кон'юнктиви ока. Важкий кон'юнктивіт без лікування може спричинити втрату зору. Одним із наслідків хламідіозу є синдром Рейтера. При цьому захворюванні одночасно розвивається запалення сечовивідного каналу, артрит та кон’юнктивіт. 
 2. Хламідіоз впливає на імунну систему, внаслідок чого імунітет послаблюється. Якщо лікування хламідіозу не було завершено, захворювання може перерости у хронічну форму. Хламідії - це внутрішньоклітинні організми, що здатні впадати в сплячку на тривалий час. При діленні зараженої клітини інфекція передається дочірнім клітинам. Бактерії-паразити стають стійкими до дії антибіотиків. Щоб назавжди позбутися хламідіозу необхідно виконувати усі рекомендації лікаря. 
 3. Поширення хламідій по репродуктивній системі призводить до запалення матки та придатків. Пацієнтки, що не звертаються за допомогою до лікаря, уражаються спальгінітом, ендометритом, сальпінгоофоритом. 
 4. Численні популяції хламідій спричиняють викидень на будь-якому терміні вагітності, а іноді й безпліддя. Інфекція передається дитині ще в період виношування. Безпліддя виникає через формування злук у фалопієвих трубах. Крім того, хламідіоз може викликати звуження сечовивідного каналу внаслідок рубцювання слизової. Стеноз уретри лікується за допомогою. операції. 

Будь-яких захворювань можна уникнути, якщо раз на рік проходити огляди у гінеколога. Аналіз мазка виявляє не лише хламідіоз, але й перелік інших захворювань:

 • генітальний герпес;
 • уреаплазмоз;
 • мікоплазмоз;
 • гонорею;
 • трихомоніаз;
 • сифіліс;
 • кандидоз;
 • ВІЛ тощо.

Якщо імунній системі вдалося принаймні частково придушити вірусну, грибкову чи бактеріальну інфекцію, то перебіг хвороби може бути безсимптомним. Коли імунна система ослабить свій контроль над популяцією шкідливих мікроорганізмів, виникнуть симптоми захворювання. Наприклад, при хламідіозі проявляється:

 • гнійні виділення з піхви;
 • неприємний запах у зоні статевих органів;
 • біль при менструації;
 • кровотечі між плановими менструаціями.

Современная медицина имеет множество инструментов для борьбы с венерическими заболеваниями. Быстрое и эффективное лечение достается тем пациенткам, которые своевременно пришли на прием к гинекологу. Пациентки с запущенными формами заболеваний лечатся дольше и имеют больше осложнений.

Сучасна медицина знає як боротися з венеричними захворюваннями. Швидке та ефективне лікування отримують пацієнтки, які своєчасно звернулися за допомогою. Пацієнтки, у яких хвороба на пізній стадії, довше піддаються лікування.