Аналізи на COVID-19 в Омега-Київ Замовити

Demo
Гармония тела напрямую зависит от позвоночника

Гармонія тіла напряму залежить від хребта

Клінічний довідник

Неможливо уявити гармонійного тіла без гарної постави. Рівна спина вказує на здоровий хребет. Далеко не кожна людина може похвалитися прямою спиною. Багато годинами просиджують за комп'ютером, ведуть малорухливий спосіб життя, носять тяжкості, приймають зручну, а не правильну позу. Все це може призводити до деформації хребетних відділів.

Що таке сколіоз

Бічне викривлення хребетного стовпа носить назву сколіоз. За статистикою в 80% випадків на цю недугу страждають діти та підлітки у віці від 6 до 15 років. У період зростання, недоросла кісткова тканина більш схильна до деформації. У дорослих хвороба є результатом прогресування дитячого сколіозу. Найчастіше зміни спостерігаються між верхньою частиною грудного відділу і попереком. Ця патологія знижує рухливість хребта, деформує грудну клітку або формує перекіс таза. Відбувається защемлення нервових корінців і кровоносних судин, і як наслідок виникають больові відчуття. По закінченню часу розвиваються хронічні захворювання органів черевної та грудної області, порушується робота опорно-рухової системи.

Існує безліч причин деформації хребта:

 • слаборозвинені м'язові тканини і зв'язки;
 • порушення постави;
 • вкорочення однієї кінцівки;
 • аномальне розвиток хребців;
 • захворювання нирок, шлунково-кишкового тракту;
 • післяопераційні ускладнення;
 • міжхребетні грижі.

Діагностику сколіозу проводять візуально із застосуванням апаратних методів: комп'ютерної та магнітно-резонансної томографії.

Лікування сколіозу безпосередньо залежить від стадії і розміру викривлення. Проводиться як консервативними методами, так і з застосуванням хірургічного втручання.

Традиційно виділяють чотири ступені сколіозу:

 1. Сколіоз 1 ступеня, передбачає кут викривлення хребта менш ніж на 10 градусів. На даному етапі застосовуються консервативні заходи. Добре допомагають фізичні вправи і курси масажу, що дозволяють зміцнити м'язовий каркас хребта.
 2. Сколіоз 2 ступеня, характеризується патологічним зміщенням хребців до 25 градусів. До перерахованих вище заходів лікування захворювання, додають носіння спеціального корсета і витягування на тракомьюторі.
 3. Сколіоз 3 ступеня - відхилення хребта до 50 градусів. Рішення проблеми в основному проводиться оперативним шляхом.
 4. Сколіоз 4 ступеня - найважча деформація з викривленням понад 50 градусів. Відбувається зсув і здавлювання внутрішніх органів. Виправляється тільки хірургічним методом.

Лікування патології в юному віці проходить набагато швидше і ефективніше. З метою профілактики хвороби рекомендується стежити за правильною поставою, що не сутулитися, рівномірно розподіляти навантаження, не перебуває тривалий час в одному положенні, використовувати ортопедичну меблі.

Діагностика та лікування недуги на ранній стадії дозволить повністю позбутися від хвороби. Здорова спина і гарна постава дозволять відчувати себе впевнено в будь-якій ситуації.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю