Аналізи на COVID-19 в Омега-Київ Замовити

Demo
Эффективная терапия заболеваний позвоночного столба

Ефективна терапія захворювань хребетного стовпа

Клінічний довідник

Остеохондроз хребта є патологією, яка викликає порушення в кістковій і хрящовій тканині певної області хребетного стовпа. Основними причинами розвитку захворювання є травмування хребта і важкі фізичні навантаження. Причиною може стати аномалія розвитку хребта або спадкова схильність. Несприятливими факторами, що провокують розвиток проблем з хребтом, можуть бути ожиріння, малорухливий спосіб життя, проблеми з харчуванням.

Патологія проявляється декількома типовими симптомами:

  1. Больовий синдром.
  2. Оніміння в ушкодженому відділі хребта.
  3. Болі при русі і підйомі важкого вантажу.
  4. Скутість рухів.

Коли болі стають хронічними, це призводить до загальної стомлюваності. Біль з часом може бути не тільки в хребті, а й віддавати в кінцівки, плече, область серця. При розвитку негативної симптоматики треба обов'язково звернутися до лікаря, так як тільки грамотний фахівець може поставити правильний діагноз і призначити ефективне лікування.

Діагностування і лікування

Лікування остеохондрозу призначає вертібролог. Попередній діагноз може поставити невролог, після огляду і збору анамнезу. При обмацуванні хребта лікар знаходить місце локалізації болю. Також доктор звертає увагу на м'язи спини, зазвичай спостерігається гіпертонус. Також проводиться тест на згинання хребта, призначається КТ і МРТ. Після комплексної діагностики призначається лікування, яке включається в себе:

  1. Прийом знеболюючих препаратів.
  2. ЛФК.
  3. Фізіопроцедури.

У консервативної терапії остеохондрозу хребетного стовпа використовується масаж, мануальна терапія, витяжка і рефлексотерапія. Ефективність терапії патології залежить від системності процедур і наполегливості самого пацієнта у виконанні вправ ЛФК. Хірургія призначається, тільки якщо деформація дуже сильна, або коли консервативне лікування виявилося безуспішним. Під час операції, так званої дискектомії, деформований диск повністю видаляється. Після хірургії проводиться реабілітація, термін її не менше півроку.

Профілактичні заходи остеохондрозу

Остеохондроз грудного відділу хребта або іншого виду даної патології можна попередити. Для цього необхідно дотримуватися профілактику. По-перше, лікарі рекомендують стежити за вагою, не переїдати. По-друге, слід вести здоровий спосіб життя, відвідувати басейн, курорти. При сидячій роботі, слід більше розминатися, міняти позу. Носити сумку слід на різних плечах, тому що навантаження на одну сторону призводить до розвитку патології.

Завжди важливо пам'ятати, що попередити хворобу легше, ніж потім тривалий час займатися лікуванням. Велику користь принесе масаж, щоденна гімнастика. Сьогодні розроблені різні комплексу вправ, які допомагають зміцнити м'язовий корсет і зробити хребет більш витривалим і міцним. Крім цих заходів, необхідно навчитися самомасажу.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю