онлайн-запис в МЦ Омега-Київ1Вам потрібна допомога?
запис на прийом через Telegram запис на прийом через WhatsApp запис на прийом через Facebook Messenger
Записатись на огляд
Demo
Женские болезни, причины их появления

Причини появи жіночих захворювань

Клінічний довідник

“Жіночі захворювання” - патології, що характерні лише для представниць жіночої статі. Хоча деякі захворювання іноді зустрічаються і серед чоловіків. Наприклад, молочницю вважають типово жіночою хворобою, хоча її викликають кандиди, які в деяких випадках приводять до запального процесу у чоловіків. Якщо у жінки з’явився герпес на статевих органах, це не означає, що він не може не передатися її партнеру. 

Навіть у випадку, коли обидва партнери можуть хворіти на одне й те саме захворювання, у представниць жіночої статі через анатомічні особливості перебіг хвороби інакший. Також сечовидільний канал у жінок широкий і короткий, що збільшує ризик потрапляння інфекції, а у чоловіків навпаки - довгий та вузький. Крім того пацієнтки часто звертаються до фахівця з запальними процесами чи порушенням мікрофлори піхви. Найбільш поширеними симптомами є:

  • біль внизу живота;
  • виділення з піхви;
  • порушення менструального циклу;
  • біль під час сечовиділення.

Відповідно усе це відображається на якості життя пацієнтки, погіршується інтимна сфера, можуть з’явитися комплекси. Надзвичайно важливо не займатися самолікуванням, а звернутися за допомогою до лікаря. Він проведе комплексну діагностику і призначить лікування відповідно до результатів. 

Наслідки жіночих захворювань можуть бути дуже серйозні: порушується репродуктивна функція, можлива позаматкова вагітність, неможливість виносити дитину і навіть безпліддя. Внаслідок хронічних захворювань з’являється нервозність, депресивний стан, також можуть бути проблеми з сусідніми внутрішніми органами. Саме тому кожна жінка повинна щороку проходити обстеження у гінеколога та здавати усі аналізи. 

Причини гінекологічних захворювань 

Останнім часом у жінок все частіше зустрічаються різні гінекологічні захворювання, які, найчастіше розвиваються через низьку якість життя. Постійні стреси, малорухливий спосіб життя, неправильне харчування - усе це призводить до ослаблення імунітету, появі запальних процесів в організмі, порушення менструального циклу. Також часто жінки забувають про дотримання правил особистої гігієни, непривильне використання контрацепції, множинні статеві зв’язки, лікування антибіотиками.  

Спричинити гінекологічні захворювання також можуть:

  • порушення обміну речовин;
  • патології ендокринної системи;
  • інфекційні процеси в кишківнику, сечовивідних шляхах.

Деякі відхилення у функціонуванні та будові органів жіночої репродуктивної системи можуть бути вродженими. Найбільш частим діагнозом, який під час консультації у гінеколога помічає лікар, є запальні захворювання зовнішніх статевих органів, матки, маткових труб, піхви, яєчників. 

В будь-якому випадку, які б найменші зміни ви не помітили в організмі, відразу звертайтеся до лікаря. 

 

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю