онлайн-запис в МЦ Омега-Київ1Вам потрібна допомога?
Записатись на огляд
Demo
Женские болезни, причины их появления

Причини появи жіночих захворювань

Клінічний довідник

“Жіночі захворювання” - патології, що характерні лише для представниць жіночої статі. Хоча деякі захворювання іноді зустрічаються і серед чоловіків. Наприклад, молочницю вважають типово жіночою хворобою, хоча її викликають кандиди, які в деяких випадках приводять до запального процесу у чоловіків. Якщо у жінки з’явився герпес на статевих органах, це не означає, що він не може не передатися її партнеру. 

Навіть у випадку, коли обидва партнери можуть хворіти на одне й те саме захворювання, у представниць жіночої статі через анатомічні особливості перебіг хвороби інакший. Також сечовидільний канал у жінок широкий і короткий, що збільшує ризик потрапляння інфекції, а у чоловіків навпаки - довгий та вузький. Крім того пацієнтки часто звертаються до фахівця з запальними процесами чи порушенням мікрофлори піхви. Найбільш поширеними симптомами є:

  • біль внизу живота;
  • виділення з піхви;
  • порушення менструального циклу;
  • біль під час сечовиділення.

Відповідно усе це відображається на якості життя пацієнтки, погіршується інтимна сфера, можуть з’явитися комплекси. Надзвичайно важливо не займатися самолікуванням, а звернутися за допомогою до лікаря. Він проведе комплексну діагностику і призначить лікування відповідно до результатів. 

Наслідки жіночих захворювань можуть бути дуже серйозні: порушується репродуктивна функція, можлива позаматкова вагітність, неможливість виносити дитину і навіть безпліддя. Внаслідок хронічних захворювань з’являється нервозність, депресивний стан, також можуть бути проблеми з сусідніми внутрішніми органами. Саме тому кожна жінка повинна щороку проходити обстеження у гінеколога та здавати усі аналізи. 

Причини гінекологічних захворювань 

Останнім часом у жінок все частіше зустрічаються різні гінекологічні захворювання, які, найчастіше розвиваються через низьку якість життя. Постійні стреси, малорухливий спосіб життя, неправильне харчування - усе це призводить до ослаблення імунітету, появі запальних процесів в організмі, порушення менструального циклу. Також часто жінки забувають про дотримання правил особистої гігієни, непривильне використання контрацепції, множинні статеві зв’язки, лікування антибіотиками.  

Спричинити гінекологічні захворювання також можуть:

  • порушення обміну речовин;
  • патології ендокринної системи;
  • інфекційні процеси в кишківнику, сечовивідних шляхах.

Деякі відхилення у функціонуванні та будові органів жіночої репродуктивної системи можуть бути вродженими. Найбільш частим діагнозом, який під час консультації у гінеколога помічає лікар, є запальні захворювання зовнішніх статевих органів, матки, маткових труб, піхви, яєчників. 

В будь-якому випадку, які б найменші зміни ви не помітили в організмі, відразу звертайтеся до лікаря. 

 

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю