онлайн-запис в МЦ Омега-Київ1Вам потрібна допомога?
запис на прийом через Telegram запис на прийом через WhatsApp запис на прийом через Facebook Messenger
Записатись на огляд
Demo
Что такое желчнокаменная болезнь?

Що таке жовчнокам'яна хвороба?

Клінічний довідник

Жовчнокам'яна хвороба - захворювання, для якого характерне порушення обміну жовчі в гепатобіліарній системі і утворення каменів в жовчних протоках або міхурі. Формування каменів відбувається через відкладення і застою жовчі, холестерину і солей. Найбільш часто, хвороба проявляє себе дискомфортом і болем в області правого підребер'я, коліками і вагою в животі, а також жовтяницею шкірних покривів. При гострих формах захворювання, найбільш ефективним є спосіб хірургічного втручання. Жовчнокам'яна хвороба є небезпечним для організму захворюванням і вимагає негайного лікування.

Запущена форма захворювання може призвести до тяжких ускладнень і навіть до смерті пацієнта. Тому важливо, при найменших змінах організму і виникнення больових синдромів, звернутися в приватну клініку і пройти комплексне обстеження.

Найбільш схильні до захворювання люди середнього та похилого віку. Але, останнім часом захворювання можна зустріти і у людей, молодше 30 років. Найчастіше це пов'язано саме з порушенням регулярного режиму харчування. Також, нерідкі випадки, коли хвороба вражає жіночий організм в клімактеричному періоді. В цьому випадку, ЖКХ виникає внаслідок прийому лікарських препаратів, що впливають на обмін холестерину.

Основні причини виникнення жовчнокам'яної хвороби:

  • Нерегулярність харчування, голодування або навпаки переїдання;
  • Спадковість. Жовчнокам'яна хвороба може виникнути через наявність хвороби у матері;
  • Високий рівень холестерину і ліпопротеїдів у крові людини;
  • Гормональні порушення, що виникають після вагітності або внаслідок цукрового діабету;
  • Ожиріння;
  • Хронічні недуги органів шлунково-кишкового тракту.

Як проявляється жовчнокам'яна хвороба?

Жовчний міхур - орган, з'єднаний з печінкою і дванадцятипалою кишкою і є місцем скупчення жовчі. У міхурі проводиться відділення жовчі від води і відведення цієї речовини в дванадцятипалу кишку. Жовч необхідний елемент в організмі людини для повноцінного перетравлення їжі.

При виникненні вже вище перерахованих факторів, відбувається застій жовчі в міхурі і утворення згустків. Формуються згустки, або як їх прийнято називати «камені» з частинок жовчі, холестерину і солей кальцію. Камені можуть досягати декількох сантиметрів в розмірі і переважно розташовуються в жовчному міхурі. Але під час фізичних навантажень або переїдання, камені можуть потрапляти в жовчний протік і застрявати в ньому. Саме ця дія і провокує больові відчуття.

Залежно від місця закупорки каменю, можуть виникати різні патології: токсичний гепатит (при ураженні жовчю печінки), запалення підшлункової залози, холецистит (запалення жовчного міхура).

Як лікувати жовчнокам'яну хворобу?

При виникненні подібних симптомів, хворому слід звернутися в приватну клініку і пройти повне обстеження організму, здати аналізи і провести УЗД-діагностику. Після підтвердження діагнозу і ступеня ураження, лікарем буде представлений план лікування.

Найбільш поширені методики лікування жовчнокам'яної хвороби:

  • Дроблення каменів і виведення їх з організму;
  • Призначення дієти;
  • В особливо складних клінічних випадках застосовується хірургічне втручання.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю