1Вам потрібна допомога?
Записатись на огляд
Demo
Что такое желчнокаменная болезнь?

Що таке жовчнокам'яна хвороба?

Клінічний довідник

Жовчнокам'яна хвороба - захворювання, для якого характерне порушення обміну жовчі в гепатобіліарній системі і утворення каменів в жовчних протоках або міхурі. Формування каменів відбувається через відкладення і застою жовчі, холестерину і солей. Найбільш часто, хвороба проявляє себе дискомфортом і болем в області правого підребер'я, коліками і вагою в животі, а також жовтяницею шкірних покривів. При гострих формах захворювання, найбільш ефективним є спосіб хірургічного втручання. Жовчнокам'яна хвороба є небезпечним для організму захворюванням і вимагає негайного лікування.

Запущена форма захворювання може призвести до тяжких ускладнень і навіть до смерті пацієнта. Тому важливо, при найменших змінах організму і виникнення больових синдромів, звернутися в приватну клініку і пройти комплексне обстеження.

Найбільш схильні до захворювання люди середнього та похилого віку. Але, останнім часом захворювання можна зустріти і у людей, молодше 30 років. Найчастіше це пов'язано саме з порушенням регулярного режиму харчування. Також, нерідкі випадки, коли хвороба вражає жіночий організм в клімактеричному періоді. В цьому випадку, ЖКХ виникає внаслідок прийому лікарських препаратів, що впливають на обмін холестерину.

Основні причини виникнення жовчнокам'яної хвороби:

  • Нерегулярність харчування, голодування або навпаки переїдання;
  • Спадковість. Жовчнокам'яна хвороба може виникнути через наявність хвороби у матері;
  • Високий рівень холестерину і ліпопротеїдів у крові людини;
  • Гормональні порушення, що виникають після вагітності або внаслідок цукрового діабету;
  • Ожиріння;
  • Хронічні недуги органів шлунково-кишкового тракту.

Як проявляється жовчнокам'яна хвороба?

Жовчний міхур - орган, з'єднаний з печінкою і дванадцятипалою кишкою і є місцем скупчення жовчі. У міхурі проводиться відділення жовчі від води і відведення цієї речовини в дванадцятипалу кишку. Жовч необхідний елемент в організмі людини для повноцінного перетравлення їжі.

При виникненні вже вище перерахованих факторів, відбувається застій жовчі в міхурі і утворення згустків. Формуються згустки, або як їх прийнято називати «камені» з частинок жовчі, холестерину і солей кальцію. Камені можуть досягати декількох сантиметрів в розмірі і переважно розташовуються в жовчному міхурі. Але під час фізичних навантажень або переїдання, камені можуть потрапляти в жовчний протік і застрявати в ньому. Саме ця дія і провокує больові відчуття.

Залежно від місця закупорки каменю, можуть виникати різні патології: токсичний гепатит (при ураженні жовчю печінки), запалення підшлункової залози, холецистит (запалення жовчного міхура).

Як лікувати жовчнокам'яну хворобу?

При виникненні подібних симптомів, хворому слід звернутися в приватну клініку і пройти повне обстеження організму, здати аналізи і провести УЗД-діагностику. Після підтвердження діагнозу і ступеня ураження, лікарем буде представлений план лікування.

Найбільш поширені методики лікування жовчнокам'яної хвороби:

  • Дроблення каменів і виведення їх з організму;
  • Призначення дієти;
  • В особливо складних клінічних випадках застосовується хірургічне втручання.