1Вам потрібна допомога?
Facebook Messenger WhatsApp
Записатись на огляд
Demo
Что представляет собой молочница при беременности

Що являє собою молочниця при вагітності

Клінічний довідник

При підготовці до вагітності, жінка проходить комплексний огляд у гінеколога в приватній клініці, і здає всі необхідні аналізи. Але це не захищає її від всіх небезпек, які оточують ослаблений вагітністю імунітет. Досить часто, у абсолютно здорової жінки, настання вагітності супроводжується молочницею. Молочниця - (наукова назва «кандидоз») це інфекційне захворювання, викликане грибком роду «кандида». Хвороба супроводжується білими виділеннями з піхви, які не характерні для здорової жінки.

Чим небезпечна молочниця при вагітності?

Якщо почати лікування вчасно, то молочниця при вагітності не є небезпечною. Деякі вважають, що лікувати молочницю безглуздо, адже це явище виникає на тлі гормональних змін в період вагітності. Але ця думка помилкова і може привести до зараження малюка стоматитом, що спричинить за собою проблеми з годуванням. Також молочниця може викликати ерозію матки, що згодом спричиняє втрату еластичності піхви і розриви під час пологів.

Які виникають симптоми молочниці при вагітності?

Симптоматика захворювання під час вагітності, не має особливих відмінностей від звичайних ознак молочниці.

Симптоми кандидозу при виношуванні малюка:

  • Білі або біло-жовті виділення з піхви. За консистенцією, виділення можуть бути рідкими або сирнистими;
  • Виділення можуть мати кислий, неприємний запах;
  • Дискомфортні відчуття, викликані сильним свербінням всередині піхви. Найбільш сильний свербіж виникає в нічний час доби, після прийому гарячої ванни або після статевого акту; Біль при сечовипусканні.

До лікування молочниці при вагітності, необхідно поставитися з особливою важливістю. Слід забути всі способи "самолікування в домашніх умовах", і негайно звернутися до лікаря. Ця дія в першу чергу викликана тим, що в період вагітності, багато медикаментів заборонені і можуть завдати шкоди дитині. Гінеколог допоможе підібрати препарати, що не приносять шкоди малюку. Найбільш ефективними і безпечними методами лікування стануть свічки і мазі місцевого застосування. Також, виходячи з рекомендацій лікаря, можна застосовувати народні способи боротьби з недугою.

Відносно методів профілактики молочниці при вагітності, то гінекологи дають такі рекомендації:

  • Замінити синтетичну і незручну білизну на вироби з бавовняного матеріалу;
  • Щодня підтримувати гігієну піхви, не допускати зайвої вогкості, адже вологе середовище сприяє росту й розмноженню грибка;
  • Виключити з раціону спиртне, калорійну і шкідливу їжу, яка містить консерванти. Значно зменшити споживання цукру і синтетичних харчових добавок;
  • Переважно перейти на здорове і правильне харчування; Не допускати стресових ситуацій, а також проводити регулярні огляди у гінеколога з метою профілактики.