1Вам потрібна допомога?
Facebook Messenger WhatsApp
Записатись на огляд
Demo
Почему во время беременности развивается мигрень?

Чому під час вагітності розвивається мігрень?

Клінічний довідник

Вагітність - не тільки найбільш щасливий період в житті кожної жінки, але і сильне потрясіння для організму. У період вагітності величезні зміни відбуваються в гормональному фоні жінки, що загрожує різкими перепадами настрою, відсутністю контролю над емоціями.

Нерідко вагітні жінки стикаються з сильними, ниючі головними болями - мігренню. Як правило, мігрень має спадковий характер, але існує ряд факторів, які можуть підвищити ризик розвитку патології. У деяких випадках, мігрень з'являється тільки під час виношування.

Причини розвитку мігрені у вагітних жінок:

  • Викликати мігрень може велика кількість шоколаду, спецій, твердих сирів і горіхів в раціоні. У складі цих продуктів знаходяться консерванти та інші елементи, що провокують головний біль;
  • Головний біль може виникнути через задуху, нестачу повітря. Рекомендовано регулярно провітрювати приміщення, більше перебувати на свіжому повітрі, а також уникати натовпу;
  • Передозування медикаментами може спровокувати появу головних болів. Як правило, під час виношування плоду, забороняється самолікування. Щодо усіх ліків рекомендовано радитися з лікарем;
  • Стрес, психологічні навантаження. Вагітним не можна нервувати і переносити стреси, це може стати причиною мігрені, а також завдати шкоди майбутній дитині;
  • Недосипання, патологічне почуття втоми.

Як правило, від болю під час мігрені, неможливо позбутися прийомом знеболюючих медикаментів. Для ефективного полегшення стану слід відвідати лікаря і пройти комплексне обстеження. Після підтвердження діагнозу, терапевт підбере препарати, які ефективно вгамовують біль і при цьому не роблять шкоди малюкові.

Немедикаментозні методи лікування мігрені

В першу чергу, найбільш ефективним способом усунути сильний головний біль, є повноцінний відпочинок. Якщо дотримуватися режиму сну (не перебільшувати і не зменшувати час), проводити легкі прогулянки на свіжому повітрі, правильно харчуватися і не піддаватися стресам - ризик розвитку мігрені знижується.

Також, рекомендовано відвідувати масаж і рефлексотерапію. Регулярний масаж допоможе втомленому організму розслабиться, а також позбавить від м'язових спазмів.

Як відомо, що мігрень - це ниючі головні болі, які можуть не проходити протягом декількох днів. Щоб запобігти такийому стану, рекомендовано не панікувати, а заварити чашку солодкого чаю. Гарячий солодкий напій надає заспокійливу дію, розслаблює організм і ефективно зменшує головний біль.

Важливо забезпечити повний спокій, уникаючи яскравих спалахів світла, гучних звуків і різких рухів тіла. Дієвим варіантом стане відпочинок при денному світлі в добре провітрюваному приміщенні. Після відпочинку, можна самостійно зробити точковий масаж або зробити кілька вправ дихальної гімнастики.