онлайн-запис в МЦ Омега-Київ1Вам потрібна допомога?
Записатись на огляд
Demo
Чем опасна ОРВИ при беременности?

Чим небезпечне ГРВІ при вагітності?

Клінічний довідник

ГРВІ - ряд захворювань, викликаних вірусами і бактеріями. Хвороба протікає з ураженням дихальної системи (ніс, гортань, бронхи) і очей.

Головна причина зараження людини ГРВІ - контакт з хворим. Всі хвороби ГРВІ передаються повітряно-крапельним шляхом або при контакті з предметами загального користування (рушники, посуд).

Основні симптоми ГРВІ:

 • Закладеність носа;
 • Підвищена температура тіла;
 • Біль і першіння в горлі;
 • Сльозоточивість очей;
 • Головний біль, слабкість, швидка стомлюваність;
 • Кашель.

У період вагітності, у жінки значно слабшає імунітет. Саме в цей час необхідно бути максимально акуратною і уважною: під час виношування плоду легко підчепити вірус, але протікає він значно важче, ніж раніше.

Також, захворювання ГРВІ може бути небезпечним для плода в тому випадку, якщо плацента неправильно сформована і не є надійним захистом для малюка.

Найбільш небезпечним є інфікування, яке відбувається на ранньому терміні вагітності. Плід на ранніх етапах найбільш схильний до ускладнень, які в деяких випадках можуть привести до його загибелі. Але, при супутніх проблемах зі здоров'ям або ускладненнях, навіть на пізніх термінах, можуть виникнути порушення дихальної та центральної нервової систем плода.

Особливо важливо, при перших ознаках нездужання, звернутися в клініку за кваліфікованою допомогою. Підвищення температури тіла вагітної жінки понад 38 градусів Цельсія, порушує навколишній простір плода і є причиною дисфункції різних систем в організмі малюка. При занадто високій температурі тіла, може знадобитися термінова госпіталізація.

Лікування ГРВІ в період вагітності

Категорично заборонено займатися самолікуванням в період вагітності. Прийом будь-яких лікарських препаратів необхідно починати тільки з дозволу і консультації терапевта. Заборона обумовлена тим, що безліч медикаментів можуть негативно позначитися на стані і здоровому розвитку плода.

Якщо у вагітної жінки не спостерігається набряклості тіла і проблем з виведенням рідин з організму, корисним методом позбавлення від вірусу є рясне пиття свіжих морсів і натуральних відварів. Разом з рідиною, з жіночого організму будуть виходити токсини і хворобливі мікроорганізми. Найбільш корисними при лікуванні ГРВІ є ягідні морси, відвари шипшини, мінеральна вода.

Існує кілька обов'язкових рекомендацій при лікуванні ГРВІ:

 • Щоб застуда швидше відступила, крім ліків, необхідно щодня провітрювати приміщення;
 • Регулярно проводити прибирання в кімнаті. Також, в зимовий період близько батареї можна залишити чашку або банку з водою. Це допоможе зробити повітря більш зволоженим;
 • У період хвороби важливо дотримуватися постільного режиму і не порушувати повноцінний сон;
 • Лікувати кашель інгаляціями з натуральних відварів. Особливо корисними є інгаляції з ромашки, календули і м'яти;
 • Важливо тримати ноги в теплі, тому рекомендовано використовувати шкарпетки і плед з натуральної вовни.

Важливо розуміти, що в період виношування плоду, жіночий організм особливо вразливий до зараження різними вірусами. Тому необхідно регулярно проводити профілактичні заходи: харчуватися здоровою їжею, вживати велику кількість вітамінів, підтримувати імунітет щоденними прогулянками на свіжому повітрі.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю