онлайн-запис в МЦ Омега-Київ1Вам потрібна допомога?
запис на прийом через Telegram запис на прийом через WhatsApp запис на прийом через Facebook Messenger
Записатись на огляд
Demo
Боли в области сердца

Болі в області серця

Клінічний довідник

Серце - основний механізм роботи людського організму. Серце без зупинки і відпочинку працює кожну секунду життя людини. Саме тому важливо розуміти і розрізняти серцевий біль, і при її виникненні негайно звертатися в кардіологічний центр за допомогою.

Область серця - це простір від верхнього краю ребер до нижньої частини грудини. Також, до області серця відноситься область за грудиною зліва і до пахви. У цій зоні можуть відчуватися болі при аритмії, інфаркті та серцевій недостатності.

Види болю в області серця:

  • Ангінозний біль. Ангінозний біль виникає при порушенні або нестачі кровотоку. Найчастіше проявляється при ходьбі, бігу, інших фізичних навантаженнях. У стані спокою ці болі абсолютно не турбують пацієнта. У розпал нападу, біль усувається прийняттям таблетки нітрогліцерину. Характер болю часто пекучий, давлячий і може супроводжуватися сильною задишкою. При виникненні гострого болю, необхідно викликати невідкладну допомогу, адже це може бути інфаркт міокарда;
  • Кардіалгії. Біль виникає через ревматичні хвороби серця, запальний процес зовнішньої оболонки серця. Такі болі неможливо усунути прийомом нітрогліцерину і необхідно проводити медикаментозне лікування в клініці. Якщо біль змінює свою локалізацію та інтенсивність під час нахилів в сторони, зміни положення тіла, а також не знімається після прийому нітрогліцерину, швидше за все це грудний радикуліт. Також, до кардіалгій відносяться захворювання, які можуть і не бути хворобами серця. Серед них: остеохондроз, вегето-судинна дистонія, гормональні порушення (клімакс), неврологічні ураження. Досить часто при шийному остеохондрозі, біль може поширюватися на ліве плече і в область серця, що особливо лякає чутливих пацієнтів.

Залежно від причин, болі можуть бути різними за відчуттями:

  • Стискаючий біль. Він виникає різко і свідчить про дефіцит кисню в серцевому м'язі. Найбільш часто, саме такий біль виникає при ішемічній хворобі серця і стенокардії. При останньій патології, відзначається давлячий біль, який переміщається в ліве плече, лопатку і руку. Для того, щоб зняти напад, необхідно прийняти таблетку нітрогліцерину і знаходиться в стані спокою. Також, стискаючий біль характерний при тахікардії, внутрішньосерцевих блокадах, артеріальної гіпертензії;
  • Різкий біль. Такий біль вражає людський організм при інфаркті міокарда, захворюваннях шлунка, тромбоемболії легеневій артерії. Якщо різкий біль в області серця неможливо вгамувати прийомом нітрогліцерину або валідолу, слід негайно звернутися до швидкої допомоги і до приїзду медиків знаходиться в лежачому положенні. Рекомендовано під верхню частину тулуба підкласти високу подушку, а ноги зігнути в колінах. Такий стан людини полегшить роботу серця. Якщо пацієнт страждає на стенокардію, гострий біль свідчить про передінфарктний стан. Якщо не вдалося запобігти некрозу тканин серцевого м'яза, пацієнту показана обов'язкова госпіталізація з наступним відновленням і реабілітаціей. Біль в області серця внаслідок порушень травної системи відзначається при проблемах з кардіальним відділом шлунка. Супроводжується нудотою, запамороченням і відчуттям «туману перед очима»;
  • Тупий біль. Тупий або давлячий біль виникає через перевантаження серця і може бути не пов'язаний з серцевими патологіями, а з'являтися внаслідок надмірного навантаження в тренажерному залі, при тривалій грі на духових інструментах. Також, тупий біль може виникати при різкому стрибку артеріального тиску (гіпертонії) або міокардит. Не рідко, давлячий біль провокує вживання алкогольних і наркотичних засобів. Токсичні отрути важко діють на серце, без своєчасної допомоги є причиною серцевої недостатності.

Як визначити причини больового синдрому в області серця?

При виникненні будь-якого з видів болю, слід негайно звернутися в медичний центр пройти комплексне обстеження із застосуванням сучасних технологій. Обов'язковими у виявленні кардіологічних патологій і постановці діагнозу є - ЕКГ, стрес-ЕКГ (запис електрокардіограми при фізичних навантаженнях), фонокардіографія, ультразвукове дослідження серця.

Пройшовши повний спектр досліджень серця, можна точно визначити причину болю і почати своєчасну боротьбу з недугою.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю

Зателефонувати Записатись Telegram WhatsApp Messenger
Чим можемо допомогти?