онлайн-запис в МЦ Омега-Київ1Вам потрібна допомога?
Записатись на огляд
Demo
Боли в спине – показатель протрузии?

Біль у спині – ознака протрузії?

Клінічний довідник

Біль у спині - одна з найпоширеніших скарг з якими звертаються до лікаря-вертебролога. Насправді, причин виникнення болю може бути безліч, але симптоми подібні між собою. У цій статті ми детального поговоримо про захворювання, з якого починається формування грижі міжхребцевого диску - протрузію. 

Що таке протрузія дисків?

Це патологічний стан диску, при якому відбувається його випирання на відстань 5 мм за межі хребців, але цілісність фіброзного кільця не порушується. На цьому етапі важливо вже почати лікування, адже прогресуючи, хвороба трансформується у грижу. 

Як виникає протрузія і які причини її появи?

Лікарі виділяють такі причини появи захворювання:

 1. Сильні навантаження на хребет;
 2. Проблеми з метаболізмом, що сприяють появі зайвої ваги;
 3. Травми спини;
 4. Генетична схильність;
 5. Сколіоз, гіперкіфоз, кіфосколіоз;
 6. Остеохондроз, що виникає через вікові зміни (найголовніше серед усіх причин появи протрузій).

Захворювання сигналізує про себе поступово. Наприклад, невелике випирання на 1-3 мм вважають безпечним, тим паче, що будь-які симптоми відсутні. Але коли випирання сягає 5 мм, захворювання проявляється неприємними больовими відчуттями та дискомфортом в ділянці спини.

Симптоми протрузії дисків

Коли диск випирає і починається активне формування грижі, відбувається стискання нервових корінців, що викликає біль у роздратованому нерві. Тому головним симптомом захворювання є саме біль. Характер болю визначається розташуванням протрузії. Може віддавати в руку, ногу, затилок чи міжребер’я. 

Характерні ознаки:

 1. біль в руці, плечі, оніміння верхніх кінцівок;
 2. запаморочення;
 3. різкі перепади артеріального тиску;
 4. скутість;
 5. слабкість у м’язах.

Лікування протрузії дисків

При перших болях у спині краще відразу звернутися до кваліфікованого фахівця. Навіть якщо у вас немає протрузії, а причиною болю є звичайне викривлення хребта, краще бути впевненими, що здоров’я у безпеці. Лікування протрузій лікарі проводять за допомогою рефлекторних та медикаментозних методів. Лікування без медикаментів включає курс голкотерапії, вакуумної та лазерної терапії. Ефективне лікування проходить комплексно з використанням різних процедур. 

 

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю