Аналізи на COVID-19 в Омега-Київ Замовити

Demo
Как делают гистероскопию матки?

Як роблять гістероскопію матки?

Хірургічний довідник

Сучасна гінекологія і акушерство просунулися вперед. Завдяки новітнім методикам та інноваційному обладнанню, ту чи іншу патологію можна виявити на ранніх стадіях. І лікування природно стає більш ефективним і швидким. Найбільш популярні - малоінвазивні методики. Ці методи дозволяють усунути патологію з найменшою крововтратою і травмуванням.

Гістероскопія призначається багатьом пацієнтам. Суть процедури проста - огляд та лікування за допомогою гістероскопу. Процедура підрозділяється на 3 види:

  • Діагностична.
  • Хірургічна.
  • Контрольна.

Сучасне обладнання дає можливість розглянути тканини матки під збільшенням. Тому гістероскопічні дослідження - важливий момент, як діагностики, так і лікувальної терапії. Ще одним малоінвазивним методом є лапароскопія, операція також часто застосовується для лікування жіночих недуг.

Коли треба проводити процедуру

Багатьом буде цікава інформація про дослідження гістероскопом.

Показання до проведення дослідження статевих органів жінки можуть бути наступними:

  • Підозра на міому матки або ендометріоз.
  • Для виявлення залишків плоду в матці
  • Коли у пацієнтки нехарактерні виділення, довгі, рясні місячні.
  • Для виявлення вад розвитку органу.
  • При безплідді.

Після проведеної гормонотерапії.

Також огляд показаний жінкам, яким потрібне видалення внутрішньоматкових контрацептивів, для швидкого розсічення зрослої маткової стінки і перегородок в її порожнині, для видалення міоми матки, поліпів, новоутворень і при гіперплазії слизової оболонки. Незважаючи на плюси, оперативне втручання і діагностика заборонені, якщо у пацієнтки запалення статевих органів, якщо вона вагітна, якщо відкрилася рясна кровотеча або діагностований рак шийки останньої стадії.

Підготовка і проведення

Незважаючи на те, що дослідження і лікування не складне, підготовка все ж потрібна. Нехтувати рекомендаціями лікуючого лікаря не можна. Перед операцією на матці необхідно повністю обстежитися: здати аналіз крові на ВІЛ, сифіліс, гепатити. Іноді додатково проводиться мазок з цервікального каналу. Перед проведенням хірургії пацієнтка повинна повідомити, як вона себе почуває, які медикаменти приймала. Вона повинна очистити кишечник, спорожнити сечовий міхур і видалити волосся на зовнішніх статевих органах. Втручання проводитися під загальним наркозом, тому перед ним не рекомендується їсти. Після огляду порожнини головного жіночого органу і виявленні новоутворення проводиться його видалення. Проводиться таке лікування на 6 день менструального циклу, якщо стан критичний, то незалежно від фази циклу. Після терапії деякий час жінка може відчувати слабкий біль внизу живота, можуть бути кров'яні виділення. Якщо підніметься висока температура або кровотеча буде рясною - це тривожний знак, треба терміново викликати швидку допомогу.

З ускладнень в медицині виділяється відкриття кровотечі, інфікування та рецидив патології. Зазвичай відновлення проходить швидко, після втручання місяць не рекомендується користуватися тампонами, робити спринцювання, піднімати тяжкості і вести статеве життя. Обов'язково треба прийти на контрольний огляд і через 3-4 місяці після нього ще раз навідатись до гінеколога. Взагалі жінка повинна проходити профілактичні огляди хоча б раз на рік, тоді можна буде своєчасно виявити хворобу і провести лікування.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю