Аналізи на COVID-19 в Омега-Київ Замовити

Demo
Лапароскопическое лечение аппендицита

Лапароскопічне лікування апендициту

Хірургічний довідник

Лапароскопічна апендектомія практикується з 80-х років минулого століття. Видалення апендициту традиційним способом все ще проводиться, так як лікарі вважають, що коли мова ведеться про порятунок людського життя, естетика відходить на другий план.

Однак, ніхто не сперечається, що лапароскопічна апендектомія має переваги перед традиційною операцією. Вони такі:

  • Зниження післяопераційного больового синдрому.
  • Швидке відновлення після операції.
  • Прекрасний косметичний ефект.
  • Швидке виписування зі стаціонару додому.
  • Більш раннє відновлення працездатності.

Лапароскопічна апендектомія може проводитися на будь-якій стадії гострого апендициту. Даний вид хірургічного лікування не застосовується при очевидних ознаках перитоніту. До відносних протипоказань можна віднести атипове розташування апендикса і запалення купола сліпої кишки.

Рішення про проведення операції приймає хірург. Підготовчий етап до хірургічного втручання займає не більше 2-х годин. Лікар проводить огляд, беруться необхідні аналізи, і готується операційне поле. В екстрених випадках, підготовка проводиться в максимально короткі терміни.

Як проходить операція

Лапароскопія виконується під загальною анестезією. У черевній порожнині в районі пупка робиться невеликий розріз, і через голку Вереша в неї нагнітається газ або рідина. Далі в черевну порожнину вводиться камера і лапароскоп, проводиться огляд і оцінка стану органів, лікар визначає рівень запалення. На підставі отриманих даних лікар, або закінчує операцію за допомогою даного методу, або переходить до смугової операції, в разі наявності протипоказань. Якщо протипоказання відсутні, то на тілі пацієнта робиться ще 2 невеликих розрізу, в них вводяться інструменти, за допомогою яких і відбувається видалення запаленого відростка.

Операція проходить швидко, накладаються шви і, при необхідності, дренаж. Після операції можуть виникнути ускладнення:

  • Інфікування шва.
  • Гематоми.
  • Тимчасове припинення роботи кишечника.
  • Напади болю.
  • Скупчення газів.

Ускладнення виникають нечасто і, при грамотному лікуванні, швидко проходять. У післяопераційний період лікар проводить інфузійну терапію, призначає антибактеріальні засоби, перев'язки.

Якщо є необхідність, проводиться повторна санація очеревини. Якщо ускладнень немає, то через 2 дні дренаж знімається. Через 24 години можна їсти, а через 3 дні пацієнта виписують додому на амбулаторне лікування. У перший час після операції не можна піднімати важке.

Профілактика гострого апендициту

Операція з видалення апендициту може не знадобитися, якщо стежити за своїм здоров'ям і проводити своєчасну профілактику. Профілактика полягає в дотриманні комплексу заходів, що максимально віддаляють і запобігають розвитку патології.

Причиною розвитку запального процесу в відростку сліпої кишки може стати неправильне харчування, незбалансований раціон, зловживання спиртними напоями, різного роду хронічні патології.

Щоб уникнути гострого апендициту, який лікується, тільки хірургічним шляхом, треба вести здоровий спосіб життя, регулярно займатися гімнастикою, правильно харчуватися і проходити огляд у лікаря. Проходити повний профілактичний огляд рекомендується не рідше разу на рік.

Дуже важливо правильно харчуватися, ретельно пережовувати їжу, не ковтати кістки і насіння. Також рекомендується їсти, як можна більше їжі, багатої на клітковину. Саме клітковина тренує травну систему.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю