1Вам потрібна допомога?
Facebook Messenger WhatsApp
Записатись на огляд
Demo
Подготовка к КТ обследованию

Підготовка до КТ обстеження

Діагностичний довідник

КТ рекомендовано виконувати за наявності направлення від лікаря із зазначенням ділянки обстеження, діагностичних цілей, попереднього чи клінічного діагнозу. Це дозволяє вибрати доцільний протокол обстеження з максимальною діагностичною цінністю і мінімальним променевим навантаженням.

Абсолютних протипоказань до КТ немає.

Оскільки обстеження пов'язано з променевим навантаженням, дослідження дітей повинно бути обґрунтованим в кожному окремому випадку.

Вагітність - дослідження вагітних жінок проводиться за життєвими показаннями. Необхідно повідомити лікаря, якщо найближчим часом планується підготовка до вагітності, її наявність на ранніх термінах.

Окремо приймається рішення про введення йодовмісних контрастних препаратів:

  • При зниженому рівні ТТГ контрастування протипоказано, що підтвердить кожен хороший ендокринолог Києва.
  • При проведенні дослідження у пацієнтів з підвищеним рівнем креатиніну (ниркова недостатність), необхідно консультуватися з лікарем-рентгенологом, лікуючим лікарем і врахувати ризики і діагностичну цінність дослідження.

В окремих випадках може бути алергічна реакція на діючу речовину препарату, тому його введення повинно бути обґрунтованим. Якщо при раніше проведених дослідженнях з контрастом були відзначені алергічні реакції, необхідно обов'язково про це повідомити лікаря перед тим, як буде проведена комп'ютерна Томографія.