онлайн-запис в МЦ Омега-Київ1Вам потрібна допомога?
запис на прийом через Telegram запис на прийом через WhatsApp запис на прийом через Facebook Messenger
Записатись на огляд
Demo

МРТ суглобів

Для чого потрібна МРТ суглобів?

Отримана максимально точна і детальна інформація про стан суглобів дозволяє лікарю прийняти правильну подальшу тактику лікування.

Лікарі МРТ

Наші фахівці мають більше дев'яти років досвіду в МРТ діагностиці. Оператори правильно підберуть скани і протоколи досліджень, щоб надати доктору саме ті зображення, за якими можна точно побачити картину захворювання. Досвідчені лікарі зроблять опис дослідження з рекомендаціями

Побеляцкий Тарас Сергеевич

Побеляцький
Тарас Сергійович

Лікар-рентгенолог першої категорії

Палийчук Ариадна Владимировна

Палійчук
Аріадна Володимирівна

Лікар-рентгенолог

Дереш Наталья Владимировна

Дереш
Наталія Володимирівна

Лікар-рентгенолог

Василив Ирина Любомировна

Василів
Ірина Любомирівна

Лікар-рентгенолог

Воронов Александр Александрович

Воронов
Олександр Олександрович

Лікар-анестезіолог дитячий першої категорії, лікар-анестезіолог

Турленко Ольга Николаевна

Турленко
Ольга Миколаївна

Лікар-рентгенолог

Пелипейченко Елена Вадимовна

Пеліпейченко
Олена Вадимівна

Лікар-рентгенолог

Шамова Татьяна Александровна

Шамова
Тетяна Олександрівна

Лікар-рентгенолог вищої категорії

Бунт Екатерина Васильевна

Бунт
Катерина Василівна

Лікар-рентгенолог

Гриценко Иванна Иосифовна

Гриценко
Іванна Йосипівна

Лікар-рентгенолог

Шаповалов Тимофей Николаевич

Шаповалов
Тимофій Миколайович

Лікар-рентгенолог першої категорії

Петриченко Лилиана Александровна

Петриченко
Ліліана Олександрівна

Лікар-рентгенолог

Чуканов Александр Николаевич

Чуканов
Олександр Миколайович

Лікар-рентгенолог вищої категорії, завідувач відділення радіології

Погребенник Ярослава Ярославовна

Погребенник
Ярослава Ярославівна

Лікар-рентгенолог

Кошман Алена Викторовна

Кошман
Альона Вікторівна

Лікар-рентгенолог

Павлюк Александр Виталиевич

Павлюк
Олександр Віталійович

Лікар-рентгенолог другої категорії

Ціни на послуги

Код Назва послуги Ціна Де роблять
1037
МРТ здухвинно-крижових сполучень

МРТ здухвинно-крижових сполучень

1300 грн.
вул. М. Максимовича 10
вул. А. Малишка 39
1038
МРТ здухвинно-крижових сполучень з контрастним посиленням

МРТ  здухвинно-крижових сполучень з контрастним посиленням

2700 грн.
вул. М. Максимовича 10
вул. А. Малишка 39
1039
МРТ колінного суглоба

МРТ колінного суглоба

1500 грн.
вул. М. Максимовича 10
вул. А. Малишка 39
1040
МРТ колінного суглоба з контрастом

МРТ колінного суглоба з контрастним посиленням

2700 грн.
вул. М. Максимовича 10
вул. А. Малишка 39
1041
МРТ плечового суглоба

МРТ плечового суглоба

1700 грн.
вул. М. Максимовича 10
вул. А. Малишка 39
Показати весь список послуг

МРТ суглобів в медичному центрі «Омега-Київ» проводиться на сучасному томографі Philips Achieva 1,5T. Завдяки цьому апарату лікар-радіолог отримує зображення суглобів пацієнтів з високим розрішенням, що забезпечує детальну візуалізацію всіх внутрішніх структур суглобу, а саме, суглобових поверхонь, хрящів, м'язів, сухожиль, зв'язок, а також кістково-мозкових просторів суглобоутворюючих кісток. 

МРТ має безліч переваг відносно інших способів діагностики. Так, наприклад, магнітно-резонансна томографія не передбачає такого шкідливого впливу на організм людини, як випромінювання, якого ніяк не можна уникнути при рентгенівських методах обстеження.

Підписатися на здоров❜я

2 рази на місяць відправляємо інформацію про знижки, нові напрямки МЦ "Омега-Київ" та корисні поради від наших лікарів

Ви вже з нами, дякуємо :)

На відміну від ультразвукового дослідження, МРТ є методом діагностики набагато більш інформативним. Крім того, даний спосіб медичної апаратної діагностики є абсолютно безболісним для пацієнта, досить оперативно дозволяє поставити точний діагноз, а також при необхідності надає можливість дообстеження або повторного проведення процедури обстеження.

Підготовка до проведення МРТ суглобів

У нашому центрі пацієнту видається одноразова білизна, або під час МРТ дослідження може бути дозволено перебувати у власному одязі, якщо він вільний і не має металевих застібок. Як правило, прийом їжі не має значення при МРТ дослідженні суглобів. Але якщо планується введення контрасту, то рекомендується за кілька годин до дослідження не їсти, що дозволяє уникнути таких ускладнень, як нудота або блювота після введення контрасту. Крім того, при дослідженні з введенням контрастного препарату лікарю - радіологу необхідна інформація про наявність алергії на контраст або порушення функції нирок.

МРТ не радимо проводить вагітним жінкам, особливо в першому триместрі вагітності. Дослідження із застосуванням контрасту вагітним жінкам можливо проводити тільки у виняткових випадках.

Процедура виконання МРТ суглобів

Під час обстеження пацієнт розташовується на зручному столі, при необхідності може бачити медичний персонал і спілкуватися з ним. Так само для психологічного спокою пацієнта під час дослідження з ним може перебувати супроводжуючий. Під час дослідження апарат МРТ сильно шумить, внаслідок чого пацієнтові видаються беруші.

При наявності клаустрофобії можливий прийом легких седативних препаратів. При значній клаустрофобії може бути рекомендовано проведення МРТ на апараті відкритого типу, або з проведенням седатації або анестезії (що так само можливо в нашому центрі). Обстеження дітей, як правило, так само вимагає седатації або анестезії, так як необхідно, щоб пацієнт перебував під час дослідження в нерухомому стані.

Процедура МРТ абсолютно безболісна. У деяких випадках пацієнти можуть відчувати тепло в досліджуваній області, але це є нормальною реакцією тканин організму на магнітне поле. Як правило, процедура МРТ суглобів займає близько 20-30 хвилин. Більший час потрібно при виконанні МРТ з контрастом або при МРТ артрографії, коли контраст вводиться безпосередньо в суглоб.

Показання до МРТ суглобів з введенням контрастного препарату

У більшості випадків МРТ діагностика суглобів проводиться без контрастного посилення. Однак є випадки, коли необхідно посилити контрастність між здоровими і ізмененними тканинами організму, тому проводиться МРТ з введення контрастної речовини (наприклад, при підозрі на пухлинні процеси, тоді завдяки контрастній речовині лікар може більш точно оцінити межі пухлини, її структуру і визначити характер утворення). Для МРТ застосовуються парамагнітні контрастні препарати на основі гадолінію. Випадки виникнення алергічних реакцій на ці речовини вкрай рідкісні.

МРТ суставов
МРТ суставов
МРТ суставов
МРТ суставов
МРТ суставов

Протипоказання і ризики

З огляду на, те що МРТ дослідження проводиться в приміщенні з потужним магнітним полем, перед дослідженням необхідно виключити допуск пацієнта в апаратну МРТ з наступними предметами:

 • Ювелірні вироби, годинники, кредитні картки і слухові апарати, які можуть бути пошкоджені магнітним полем.
 • Різні булавки, шпильки, металеві блискавки і аналогічні металеві предмети, які можуть привести до появи артефактів (спотворення зображення) МРТ.
 • Знімні зубні протези з наявністю в складі металу.
 • Ручки, кишенькові ножі та окуляри.

У більшості випадків, МРТ є безпечним для пацієнтів з металевим імплантами, але існують заборонені для проведення МРТ:

 • Кохлеарні імплантати.
 • Деякі види кліпс, які використовуються при аневризмах судин головного мозку.
 • Деякі види металевих спіралей (стентів), розміщених в кровоносних судинах.
 • Штучні клапани серця.
 • Імплантовані інфузійні помпи.
 • Імплантовані електронні пристрої, в тому числі дефібрилятори, кардіостимулятори.
 • Протези (металеві) суглобів.
 • Імплантовані стимулятори нервів.
 • Металеві штифти, гвинти, пластини, стенти або хірургічні скоби.

В даний час сучасні металеві предмети, що використовуються в медицині, не становлять небезпеки під час МРТ. Але при проведенні МРТ дослідженні необхідно попередньо знати з чого складається предмет, який знаходиться в тілі пацієнта (пацієнт повинен надати документацію). У разі знаходження в тілі людини осколків снарядів, куль («брудні метали»), попередньо необхідно проводити рентгенографію, так як потужне магнітне поле може призвести до зміщення, нагрівання осколків і пошкодження тканин.

Зубні пломби і брекети зазвичай  істотного не впливають на магнітне поле, але вони можуть привести до появи артефактів (спотворення зображення) лицьової області або мозку. Батьки, які супроводжують дітей у кімнаті, де безпосередньо знаходиться апарат МРТ, також повинні видалити металеві предмети і інформувати рентген-лаборанта про наявність імплантованих або електронних пристроїв в тілі.

Ризики

 1. МРТ не представляє майже ніякої небезпеки для звичайного пацієнта, коли дотримуються відповідні правила техніки безпеки.
 2. Незважаючи на те, сильне магнітне поле не є шкідливим саме по собі, імплантовані електронні медичні пристрої, які містять метал, можуть працювати неправильно або зламатися під час проведення МРТ дослідження.
 3. Існує дуже невеликий ризик алергічної реакції, якщо при МРТ дослідженні вводиться контрастна речовина. Такі реакції зазвичай м'які і легко купіруються медикаментозно.
 4. Виробники внутрішньовенного контрасту рекомендують годуючим матерям не годувати своїх дітей протягом 24-48 годин після введення контрастної речовини.
 5. Висока якість зображення може бути отримана тільки за умови, якщо пацієнт не рухається під час дослідження. У деяких випадках, коли у пацієнта сильний біль, він не може вилежатися весь час дослідження в нерухомому положенні. Також при великих розмірах пацієнта він може не поміститися в апарат або котушку. Наявність імплантату або іншого металевого об'єкта в тілі так само може створювати проблеми для отримання чіткого зображення.
 6. МРТ суглобів необхідно проводити на високопольних апаратах, так як низькопольні томографи не дозволяють якісно візуалізувати дрібні структури. У тих випадках, коли у пацієнта є протипоказання для проведення МРТ на високопольних (закритих) томографах, то рекомендується проведення МРТ на апаратах відкритого типу.

Задати будь-яке питання, записатися на консультацію до лікаря або процедуру можна за телефонами: 044 333 4 333 та 0 800 753 357, через форму «запис на сайті» або зручний месенджер (Fb, Viber, WhatsApp, Telegram).

Корисна інформація

Расшифровка МРТ головного мозга

Розшифровка МРТ головного мозку

Три критерия результативности томографии

Три критерія результативності томографії

Диагностика мочеполовой системы

Діагностика сечостатевої системи

Подготовка к КТ обследованию

Підготовка до КТ обстеження

Контрастные вещества для проведения компьютерной томографии

Контрастні речовини для проведення комп'ютерної томографії

«Омега-Киев» - забота о Вас и Вашем здоровье!

«Омега-Київ» - турбота про Вас та Ваше здоров'я!

МРТ мочевого пузыря. Показания к назначению

МРТ сечового міхура. Показання до призначення

Инновационные способы диагностирования заболеваний внутренних органов и систем

Інноваційні способи діагностування захворювань внутрішніх органів і систем

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю

Зателефонувати Записатись Telegram WhatsApp Messenger