Замовити аналізи на COVID-19 в Омега-Київ

онлайн-запис в МЦ Омега-Київ1Вам потрібна допомога?
Записатись на огляд
Demo

Спондильоз грудного відділу хребта лікування

Що таке спондильоз грудного відділу хребта?

Спондильоз грудного відділу хребта – хронічне захворювання, яке проявляється деформацією хребцевих тіл грудного відділу.

Лікарі Вертебрологія

Тернопольский Сергей Петрович

Тернопольський
Сергій Петрович

Лікар-невропатолог першої категорії, лікар-вертебролог

Волынская Людмила Александровна

Волинська
Людмила Олександрівна

Лікар-невропатолог першої категорії, лікар-вертебролог, лікар-рефлексотерапевт

Примак Ирина Анатольевна

Примак
Ірина Анатоліївна

Старша медична сестра

Козак Наталья Александровна

Козак
Наталія Олександрівна

Медична сестра

Гавришкевич Елизавета Сергеевна

Гавришкевич
Єлизавета Сергіївна

Медична сестра

Попова Дина Владимировна

Попова
Діна Володимирівна

Медична сестра

Ціни на послуги

Код Назва послуги Ціна Де роблять
2003
Прийом лікаря вертебролога

Прийом лікаря вертебролога (консультація, огляд)

450 грн.
вул. М. Максимовича 10
вул. А. Малишка 39
2004
Повторний прийом лікаря вертебролога

Повторний прийом лікаря вертебролога (консультація, огляд)

350 грн.
вул. М. Максимовича 10
вул. А. Малишка 39
322
Масаж вакуумний терапевтичний (ЛОД)

Масаж вакуумний терапевтичний (ЛОД)

150 грн.
вул. Володимирська 81-А
2131
Електрофорез БТЛ

Електрофорез БТЛ

150 грн.
вул. М. Максимовича 10
2200
Масаж м'язів спини (три відділи)

Масаж м'язів спини (три відділи) (35-40 хв.)

400 грн.
вул. М. Максимовича 10
Показати весь список послуг

Часті питання по спондильозу грудного відділу хребта

Як виявити спондильоз грудного відділу хребта?

Особливістю грудного спондильозу є його безсимптомний перебіг. Перші симптоми починають проявлятися на етапі, коли у дегенеративний процес втягуються міжреберні нерви. В даному випадку пацієнти відчувають біль в області грудей, відчуття «бігають мурашки», надмірне напруження м'язів верхньої спини. При появі таких симптомів важливо звернутися до лікаря без зволікання.

Як довго лікувати спондильоз грудного відділу хребта?

Лікування спондильозу являє собою 2-етапний процес. Перший етап полягає в знятті гострого больового синдрому шляхом призначення хворому медикаментозних препаратів. Протягом тижня біль проходить, однак подальше лікування – тривалий процес, досягає декількох місяців. Для лікування використовують масаж, фізіотерапію, мануальну терапію, ЛФК.

Спондильоз грудного відділу хребта – хронічне захворювання, що проявляється деформацією хребцевих тіл грудного відділу. Така деформація відбувається в результаті незворотного патологічного розростання кісткових тканин. При спондильозі на хребцях формуються остеофіти – шипи і виступи, що викликають також звуження хребетного каналу. Іноді остеофіти можуть призводити до зрощення сусідніх хребців, що обумовлено їх великими розмірами.

Недуга  зазвичай вражає людей похилого віку. Суглоби і зв'язки міжхребцевих дисків з віком зношуються, зазнають різних змін. Особливо, якщо людина протягом життя давала велике навантаження на грудний відділ хребта або ж не дотримувалася правил безпеки при фізичному напруженні. Грудний спондильоз, на відміну від шийного і хребетного, тривалий час не має виражених симптомів, а тому дуже важко піддається своєчасномо діагностуванню.

 

Тому при найменшому дискомфорті в грудному відділі хребта слід пройти обстеження у лікаря-вертебролога. У клініці «Омега-Київ» кваліфіковані спеціалісти вищої категорії допоможуть Вам уникнути ускладнень, які може викликати спондильоз.

Симптоми і прояви спондильозу грудного відділу хребта

Клінічна картина при спондильоз грудного відділу хребта виражена яскраво: зазвичай пацієнти скаржаться на тривалий ниючий тупий односторонню біль в середньому відділі хребта. Больові відчуття можуть поширитися на область грудної клітки, а саме у випадку, коли в процесі беруть участь передні корінці спинномозкових нервів. Типовими проявами ураження грудного відділу спондильозу є:

 • больові відчуття в грудній області;
 • біль, що підсилюється при ходьбі або тривалому стоянні;
 • тягнучий характер больового синдрому;
 • зміна ходи і поступова зміна положення тулуба;
 • поверхневе дихання, яке викликане страхом посилення болю;
 • псевдостенокардія.

Слід звернути особливу увагу на тривалий безсимптомний розвиток даного типу спондильозу. Хвороба також може не давати про себе знати при великій області поширення остеофітів (наростів кісткової тканини).

Причини появи спондильозу грудного відділу хребта

На жаль, за різними оцінками спондильоз грудного відділу хребта може бути виявлений приблизно у 80-90% людей похилого віку. Незважаючи на це, в силу особливостей способу життя, професійної діяльності, спондильоз цього відділу хребта зустрічається також після 30-ти років. Слід зазначити, що далеко не у всіх хворих захворювання проявляється клінічно.

В основному дегенеративно-дистрофічними змінами в хребті страждають працівники розумової праці. Проводячи багато часу в незручній позі, сидячи за столом, вони регулярно піддають свій хребет статичним навантаженням.

Отже, факторами ризику захворювання спондильозом грудного відділу хребта є:

 • вік;
 • професійна діяльність;
 • вроджене або набуте порушення постави;
 • зайва вага;
 • порушення обміну речовин.

Стадії розвитку спондильозу грудного відділу хребта

При спондильоз грудного відділу виділення тих чи інших стадій захворювання деякою мірою є умовним і характеризує тривалість розвитку хвороби, а також больові відчуття, які відчуває пацієнт. Також в цілому, слід зазначити, що спондильоз грудного відділу – досить рідкісна форма даного захворювання. Лікарі позначають три основних стадії цієї недуги хребта:

 • Виникнення паталогічних станів супроводжуються болями в нижньому і верхньому хребетному відділі. Больові відчуття найчастіше несиметричні, односторонні. На даному етапі внаслідок зовнішніх несприятливих факторів організм намагається пристосуватися до перманентного тиску на хребці і стирання міжхребцевих дисків. Формуються зачатки остеофітів – кісткових наростів на хребті.
 • У той час як перша стадія проходить без порушення звичного способу життя (біль виражений слабо), на другій стадії пальпація вздовж передньої грудної клітки і хребта дає можливість виявити спондильоз. Натискання супроводжується характерними болями, відбуваються порушення в області передніх гілок спинномозкових нервів.
 • На третій стадії може відбуватися зрощення хребців внаслідок збільшення простору кісткового наросту. Такі зміни в грудному відділі хребта є незворотними. Вони призводять до значного зниження якості життя, так як хворий спондильозом відчуває великі труднощі при ходьбі, сидінні на одному місці, навіть диханні.
Cпондилез грудного отдела позвоночника лечение
Cпондилез грудного отдела позвоночника лечение
Cпондилез грудного отдела позвоночника лечение
Cпондилез грудного отдела позвоночника лечение
Cпондилез грудного отдела позвоночника лечение

Діагностика спондильозу грудного відділу хребта

Діагностика спондильозу грудного відділу хребта повинна обов'язково порводиться на ранній стадії. Таким чином, можна підвищити ймовірність запобігання дегенеративних змін у хребті. При відсутності яскраво вираженого больового синдрому на перших етапах спондильозу грудного відділу хребта діагностування бажано поводити, здійснюючи:

 • КТ (комп'ютерну томографію), коли лікар отримує тривимірний знімок всього хребта. Для обстеження використовується сканера Philips Brilliance.
 • МРТ (магнітно-резонансну томографію). З її допомогою користувач може з'ясувати ступінь ураження тканин. При обстеженні використовується апарат Philips AchievaT 16ch.

Лікування спондильозу грудного відділу хребта

У клініці «Омега-Київ» першокласні лікарі-вертебрологи проводять комплексне лікування спондильозу. Лікування передбачає не тільки зняття больових відчуттів за допомогою протизапальних і знеболювальних препаратів, але і комплекс заходів, спрямований на загальне зміцнення хребта. У клініці «Омега-Київ» фахівці допоможуть вам:

 • Швидко усунути біль і поліпшити обмінні процеси в організмі.
 • Зняти короткочасні гострі періоди розвитку хвороби за допомогою індивідуально підібраних медикаментів.
 • Розробити індивідуальний курс фізіо - і мануальної терапії.
 • Поліпшити загальний стан хребта, завдяки масажу та комплексу лікувальної фізкультури.

Профілактика спондильозу грудного відділу хребта

Навіть після того, як больовий синдром гострої стадії пішов, необхідно завжди уважно стежити за станом свого здоров'я. Якщо Ви хоча б раз відчули синдроми спондильозу, необхідно негайно змінити спосіб життя:

 • уважно стежити за поставою;
 • не залишатися тривалий час в одному положенні;
 • стежити за обмінними процесами в організмі;
 • уникати напруження хребта на холоді;
 • берегти хребет від травм.

Такі заходи не можуть носити тимчасовий характер. Особливо бажано після перших больових відчуттів в області грудей звернутися до лікаря-вертебролога, який проведе комплексне обстеження хребта. У клініці «Омега-Київ» у розпорядженні кваліфікованих фахівців висококласне точне обладнання, яке дозволить поставити максимально точний діагноз на найбільш ранній стадії розвитку спондильозу.

Корисна інформація

Боли в спине и шее при сидячей работе

Біль у спині та шиї при сидячій роботі

Чего нужно избегать после лечения эрозии шейки матки?

Чого потрібно уникати після лікування ерозії шийки матки?

Боли в спине – показатель протрузии?

Біль у спині – ознака протрузії?

Чем опасен холецистит при беременности?

Чим небезпечний холецистит при вагітності?

Чем опасен токсоплазмоз?

Чим небезпечний токсоплазмоз?

Чем опасен трихомониаз?

Чим небезпечний трихомоніаз?

Чем опасна аденовирусная инфекция?

Чим небезпечна аденовірусна інфекція?

Чем опасна ОРВИ при беременности?

Чим небезпечне ГРВІ при вагітності?

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю