онлайн-запис в МЦ Омега-Київ1Вам потрібна допомога?
Записатись на огляд
Demo

Деформуючий спондильоз шийного відділу хребта лікування

Що таке шийний спондильоз?

Шийний спондильоз – термін, що позначає зміни в кісткових структурах, дисках шийного відділу хребта.

Лікарі Вертебрологія

Тернопольский Сергей Петрович

Тернопольський
Сергій Петрович

Лікар-невропатолог першої категорії, лікар-вертебролог

Волынская Людмила Александровна

Волинська
Людмила Олександрівна

Лікар-невропатолог першої категорії, лікар-вертебролог, лікар-рефлексотерапевт

Примак Ирина Анатольевна

Примак
Ірина Анатоліївна

Старша медична сестра

Козак Наталья Александровна

Козак
Наталія Олександрівна

Медична сестра

Глушак Римма Андреевна

Глушак
Рімма Андріївна

Медична сестра

Гавришкевич Елизавета Сергеевна

Гавришкевич
Єлизавета Сергіївна

Медична сестра

Ціни на послуги

Код Назва послуги Ціна Де роблять
2003
Прийом лікаря вертебролога

Прийом лікаря вертебролога (консультація, огляд)

450 грн.
вул. М. Максимовича 10
вул. А. Малишка 39
2004
Повторний прийом лікаря вертебролога

Повторний прийом лікаря вертебролога (консультація, огляд)

350 грн.
вул. М. Максимовича 10
вул. А. Малишка 39
2200
Масаж м'язів спини (три відділи)

Масаж м'язів спини (три відділи) (35-40 хв.)

400 грн.
вул. М. Максимовича 10
2211
Масаж м'язів спини (шийно-комірцева зона) (30 хв.)

Масаж м'язів спини (шийно-комірцева зона) (30 хв.)

300 грн.
вул. М. Максимовича 10
3
Розпис схеми лікування ( консультація + схема лікування)

Консультація фахівця і складання плану лікування, яке включає в себе набір процедур (фізіотерапія, ін'єкції, крапельниці, прийом медикаментів, призначення контрольних аналізів, оперативні втручання, післяопераційні процедури, і т. д.).

700 грн.
вул. Володимирська 81-А
вул. М. Максимовича 10
Показати весь список послуг

Питання, що часто задаються, про спондильоз шийного відділу хребта

Як виявити шийний спондильоз?

Для шийного спондильозу характерні такі симптоми як головні болі, м'язова слабкість у плечах, руках, порушення ходи і координації, біль в області шиї при фізичній рухливості. При наявності таких симптомів слід звернутися до лікаря за більш точною діагностикою.

Навіщо лікувати шийний спондильоз?

Шийний спондильоз рідко протікає самостійно, оскільки його частими супутниками є остеохондроз і спондилоартроз. Ця недуга спричиняє дегенерацію тканин міжхребетних дисків, що приводить до больового синдрому, затискання нервів, обмеження рухливості. Як наслідок, знижується і якість життя хворого, тому дана недуга вимагає обов'язкового професійного лікування.

Шийний спондильоз – термін, що позначає зміни в кісткових структурах, дисках шийного відділу хребта. При цьому захворюванні відбувається розростання остеофітів (кісткових виростів) по краях хребцевих тіл. У зв'язку з тим, що шийний відділ хребта відрізняється найбільшою рухливістю, шийний спондильоз є різновидом спондильозу, що зустрічається найчастіше.

 

Шийний спондильоз головним чином з'являється внаслідок того, що з віком хребці й диски зношуються, у них відбуваються незворотні зміни. Дуже часто зміни форми і розмірів хребця можуть проходити безболісно, утрудняючи виявлення недуги на ранніх стадіях. Важко з великою ймовірністю сказати, що у людини, яка досяглася п'ятдесяти років, може бути та чи інша стадія шийного спондильозу. Таким чином, для найбільш ранньої діагностики недуги бажано регулярно проходити обстеження хребта. У клініці «Омега - Київ» Ви отримаєте високопрофесійну консультацію фахівця-вертебролога. Попереднє обстеження стану хребта може допомогти уникнути багатьох необоротних змін в організмі.

Причини шийного спондильозу

Враховуючи велику рухливість шийного відділу хребта, не дивно, що цей тип спондильозу зустрічається найчастіше. До основних причин, що викликають захворювання належать:

 • вік, загальна зношеність організму;
 • плоскостопість;
 • травми;
 • перевантаження, особливо тривале перебування в сидячім напівзігнутім положенні;
 • остеохондроз;
 • порушення обмінних процесів в організмі.

Симптоми й ступінь шийного спондильозу

В цілому, симптоми шийного спондильозу схожі із симптомами спондильозу інших частин хребта. У разі саме шийного спондильозу хворобливі відчуття локалізуються в області шиї. Болі особливо відчутні в ранковий і вечірній час. Спондильоз супроводжується також такими симптомами:

 • постійні головні болі;
 • слабкість;
 • відчуття «мурашок» у кінцівках;
 • дзвін у вухах;
 • запаморочення;
 • перепади тиску.

Через те, що шийний спондильоз не має чітко вираженої симптоматики, тривалий час захворювання може розвиватися без належного діагностування, виявляючи себе лише на пізніх стадіях. Одна з головних небезпек шийного спондильозу – його вплив на серцево-судинну систему людини.

Ступінь шийного спондильозу

Залежно від того, наскільки складно проходить захворювання, умовно його можна поділити на три стадії. З'ясовувати, на якій стадії знаходиться шийний спондильоз необхідно при ретельному огляді лікаря-веретебролога, оскільки багато в чому саме стан хворого говорить про стадії розвитку недуги.

Лікування шийного спондильозу проводиться залежно від ступеня та індивідуальних змін у шийному відділі хворого.

 1. Перша стадія може проходити безсимптомно, а рідкісні ниючі болі в шиї лише незначно порушують звичайний спосіб життя людини. Поступово тіла шийних хребців обростають кістковими утвореннями.
 2. Невдале лікування або його відсутність приводить до розвитку другої стадії шийного спондильозу. Кісткові відростки сусідніх хребців поступово збільшуються в розмірі, як би «ростуть» у напрямкуі один до одного. Сильне фізичне навантаження чи переохолодження підсилюють ниючі болісні відчуття в області шиї. Ця стадія може тривати до декількох років, періодично даючи про себе знати загостреннями.
 3. На третій стадії кісткові відростки (остеофіти) з'єднуються між собою, утворюючи дугу. М'язи перебувають у крайній напрузі, поступово розвивається повне знерухомлення ураженої області. Може відбуватися часткова втрата контролю над кінцівками. Зміни в шийному відділі привзодять до вестибулярних порушень. На цьому етапі ні мануальна терапія, ні медикаменти не дадуть належного результату. Таким чином, на третій стадії спондильоз може лікуватися тільки оперативним способом.
Деформирующий спондилез шейного отдела позвоночника лечение
Деформирующий спондилез шейного отдела позвоночника лечение
Деформирующий спондилез шейного отдела позвоночника лечение
Деформирующий спондилез шейного отдела позвоночника лечение
Деформирующий спондилез шейного отдела позвоночника лечение

Діагностика шийного спондильозу

Діагностика шийного спондильозу на ранніх стадіях, як уже було сказано, ускладнена тим, що захворювання може протікати без явних фізичних проявів. Таким чином, для точного діагнозу «шийний спондильоз» бажано провести такі дослідження:

У клініці «Омега - Київ» лікар за допомогою комп'ютерної томографії може отримати тривимірний знімок ураженої області. Така діагностика дає більш точні результати і є більш делікатною в порівнянні зі звичайним рентгеном. У центрі «Омега - Київ» комп'ютерну томографію здійснюють  на апараті Philipsbrilliance 64.

Магнітно-резонансна томографія дає можливість отримати пошарове зображення тканин. Цим дослідженням може бути досягнута більш точна діагностика спондильозу. У клініці «Омега - Київ» даний тип обстеження проводиться апаратом Philipsachieva 1.5T 16ch.

Лікування спондильозу шиї

Не можна сказати, що існує якась єдина правильна методика лікування спондильозу шиї. Даний тип захворювання складно піддається лікуванню, і воно в першу чергу спрямоване на зменшення больових  відчуттів, а також на запобігання дистрофічних змін дисків. У процесі лікування спондильозу шиї в клініці «Омега - Київ» Ви отримаєте можливість поліпшити кровообіг судин, усунути запальний процес.

Фахівці «Омега -Київ», крім медикаментозного лікування, запропонують Вам також комплексну систему фізичних вправ, яка спрямована на запобігання дегенеративних змін шийного відділу хребта. У розпорядженні досвідчених лікарів-вертебрологів є такі методи:

 • мануальна терапія;
 • фізіотерапія;
 • оздоровча фізкультура.

Профілактика шийного спондильозу

Профілактика шийного спондильозу актуальна не тільки для людей похилого віку, але також і для тих, хто тривалий час проводить сидячи за комп'ютером. Профілактичні вправи допоможуть запобігти розвитку патологій шийного відділу хребта. Однак, враховуючи тривалу відсутність симптомів на ранній стадії спондильозу шиї, бажано час від часу проходити обстеження у лікаря-вертебролога. У клініці «Омега Київ» Ви отримаєте консультацію висококласного фахівця і здобудете можливість уникнути проблем, пов'язаних з ускладненями шийного спондильозу.

 

Корисна інформація

Боли в спине и шее при сидячей работе

Біль у спині та шиї при сидячій роботі

Чего нужно избегать после лечения эрозии шейки матки?

Чого потрібно уникати після лікування ерозії шийки матки?

Боли в спине – показатель протрузии?

Біль у спині – ознака протрузії?

Чем опасен холецистит при беременности?

Чим небезпечний холецистит при вагітності?

Чем опасен токсоплазмоз?

Чим небезпечний токсоплазмоз?

Чем опасен трихомониаз?

Чим небезпечний трихомоніаз?

Чем опасна аденовирусная инфекция?

Чим небезпечна аденовірусна інфекція?

Чем опасна ОРВИ при беременности?

Чим небезпечне ГРВІ при вагітності?

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю