онлайн-запис в МЦ Омега-Київ1Вам потрібна допомога?
Записатись на огляд
Demo

Шийний радикуліт, симптоми

Що таке шийний радикуліт?

Шийний радикуліт - захворювання периферичної нервової системи, що характеризується запаленням пучків нервових волокон (нервових закінчень), які відходять від спинного мозку в шийному відділі хребта.

Лікарі Вертебрологія

Тернопольский Сергей Петрович

Тернопольський
Сергій Петрович

Лікар-невропатолог першої категорії, лікар-вертебролог

Волынская Людмила Александровна

Волинська
Людмила Олександрівна

Лікар-невропатолог першої категорії, лікар-вертебролог, лікар-рефлексотерапевт

Примак Ирина Анатольевна

Примак
Ірина Анатоліївна

Старша медична сестра

Козак Наталья Александровна

Козак
Наталія Олександрівна

Медична сестра

Глушак Римма Андреевна

Глушак
Рімма Андріївна

Медична сестра

Гавришкевич Елизавета Сергеевна

Гавришкевич
Єлизавета Сергіївна

Медична сестра

Ціни на послуги

Код Назва послуги Ціна Де роблять
2003
Прийом лікаря вертебролога

Прийом лікаря вертебролога (консультація, огляд)

450 грн.
вул. М. Максимовича 10
вул. А. Малишка 39
2004
Повторний прийом лікаря вертебролога

Повторний прийом лікаря вертебролога (консультація, огляд)

350 грн.
вул. М. Максимовича 10
вул. А. Малишка 39
2100
Паравертебрально блокада (без медикаментів)

Паравертебральна блокада (без медикаментів) одноразово

500 грн.
вул. М. Максимовича 10
вул. А. Малишка 39
2121
Паравертебрально блокада (без медикаментів) - курсове лікування

Паравертебральна  блокада (без медикаментів) - курсове лікування

400 грн.
вул. М. Максимовича 10
вул. А. Малишка 39
2108
Акупунктура

Акупунктура

300 грн.
вул. М. Максимовича 10
вул. А. Малишка 39
Показати весь список послуг

Часті питання по шийного радикуліту

Як виявити шийний радикуліт?

Шийний радикуліт виникає в результаті защемлення корінців спинного мозку. До числа основних симптомів недуги, що дозволяють його локалізувати, можна віднести: біль у потилиці, плечі, лопатки, біль при поворотах голови, рух рукою, оніміння, поколювання, печіння в шкірі руки, втрата чутливості і атрофія руки, а також – запаморочення, погіршення слуху. При наявності даних симптомів слід звернутися за більш точною апаратної діагностикою в медичний заклад.

Чи потрібно лікувати шийний радикуліт?

Шийний радикуліт є серйозним недугою, ігнорувати який не варто. При відсутності належного лікування шийний радикуліт значно ускладнює рухові процеси в шийному відділі, викликає сильні болі і призводить до викривлення шийних хребців.

Шийний радикуліт - захворювання периферичної нервової системи, що характеризується запаленням пучків нервових волокон (нервових закінчень), які відходять від спинного мозку в шийному відділі хребта. При цьому захворюванні найчастіше уражаються корінці розташовані між четвертим і шостим хребцями шийного відділу, в який входять лише сім хребців.

Даний недуга проявляється у хворобливих відчуттях в шиї, а також в м'язах рук, в пальцях. Синдром починається раптово, часто при нахилі або повороті голови, біль при цьому буває досить гострою. Різкі рухи шиї різко підсилюють біль, тоді як повільними і обережними рухами її вдалося втихомирити. Нерідко у пацієнта порушується сон з-за колючих болей в руках і шиї, а вибір безболісної пози для сну стає важким завданням. Внаслідок шийного радикуліту може відбутися помітне зниження чутливості і ослаблення м'язів рук.

Хворобою страждають набагато рідше, ніж попереково-крижовим радикулітом, але слід зазначити, що прояви шийного радикуліту (больові синдроми) - набагато гостріші, ніж при аналогічному захворюванні інших відділів хребта.

Представники обох статей однаково схильні до цього захворювання, найбільш поширеним серед молодих людей 20-35 років. Клініка «Омега-Київ» пропонує широкі апаратні можливості для діагностики і лікування шийного радикуліту на будь-якій стадії розвитку захворювання.

Причини шийного радикуліту

Існують різні причини розвитку хвороби.

  1. Найпоширенішою є остеохондроз - захворювання хребта, при якому виконують функцію пом'якшення навантажень на хребет міжхребцеві диски втрачають пружність і стають крихкими. У місцях з'єднання хребців з постраждалими дисками формуються паталогические нарости кісткової тканини - остеофіти, які, в моменти навантажень, зміщуються разом з дисками в просвіт хребтового каналу і міжхребцевих отворів, затискаючи знаходяться тут корінці спинного мозку. При остеохондрозі відбуваються супроводжуються больовими синдромами зміщення дисків при різких поворотах голови або тулуба.
  2. Іноді причиною шийного радикуліту виявляється запалення м'язових тканин або зв'язок, прилеглих до нерва і дратівливих його міжхребцевий корінець.
  3. Грижа міжхребцевого диска в шийному відділі хребта також може спровокувати шийний радикуліт.
  4. Шийний радикуліт може бути викликаний гіпотермією з-за перебування в холодній воді, на морозі, сидіння, на сирих і холодних поверхнях і т. п.
  5. Захворювання також може виникнути внаслідок інтоксикації або як ускладнення інфекційного захворювання.

Симптоми шийного радикуліту

Основною ознакою хвороби можна вважати різку біль в шиї, що виникає при повороті або нахилі голови. Хворіти при цьому можуть як м'язи, так і міжхребетні суглоби і диски. Біль зазвичай вдається вгамувати, рухаючи шиєю плавно і обережно, повертаючи і нахиляючи голову в різні боки. Тим не менш, синдром тут же повертається при невдалих різких рухах.

Підписатися на здоров❜я

2 рази на місяць відправляємо інформацію про знижки, нові напрямки МЦ "Омега-Київ" та корисні поради від наших лікарів

Ви вже з нами, дякуємо :)

Рецидиви і загострення нападів можливі з різних причин. Наприклад, при інфекції грипу або інших вірусних захворювань, іноді пацієнт страждає від гострого шийного радикуліту, який зате проходить без рецидивів. Якщо ж умовою розвитку шийного радикуліту є остеохондроз, слід очікувати, що повторюються час від часу нападів і переходу радикуліту в його хронічну форму.

Больові синдроми можуть супроводжуватися запамороченнями, втратою рівноваги, порушеннями слуху та іншими наслідками недостатнього кровопостачання головного мозку. Це характерно для випадків радикуліту выработавшегося на грунті остеохондрозу, спондильозу та подібних недуг.

Для цього захворювання характерне вирівнювання шийного лордозу, так як пацієнту приносить полегшення рівне і нерухоме положення голови, яке він мимоволі намагається зберігати.

Діагностика шийного радикуліту 

Діагностика здійснюється шляхом огляду лікарем-неврологом, який перевіряє хворого на предмет розладів чутливості, рефлексів і сили м'язів в районі шиї, спини, рук. Крім традиційного огляду використовуються сучасні високотехнологічні методи медичного дослідження:

  • комп'ютерна томографія – рентгенологічний метод дослідження, при якому отримують тривимірний знімок проблемної області. У клініці «Омега-Київ» для обстеження застосують сучасний апарат «Philips Brilliance 64».
  • магнітно-резонансна томографія – одержання пошарового знімка тканин досліджуваної області. У нашій клініці для обстеження застосовую потужний апарат «Philips Achieva 1.5 T 16ch».
Шейный радикулит симптомы
Шейный радикулит симптомы
Шейный радикулит симптомы
Шейный радикулит симптомы
Шейный радикулит симптомы

Лікування шийного радикуліту

Головним завданням лікування є ослаблення навантаження на хребці шийного відділу хребта з метою запобігання подразнення корінців спинномозкових нервів. Оскільки для цього може знадобитися тимчасове обмеження амплітуди рухів голови хворого, нерідко, лікар призначає пацієнтові носіння шийного бандажа. Якщо радикуліт протікає гостро, застосовуються також протизапальні препарати. До мануальної терапії, покликана вилікувати сам недугу, вдаються вже після зняття больового синдрому.

Мануальна терапія відіграє вирішальну роль в боротьбі з радикулітом. Якщо почати лікування вчасно, то можна успішно ліквідувати запалення нервових корінцях, позбавити пацієнта від болю в хребті, зняти напругу м'язів. Важливою є можливість запобігання неврологічних ускладнень.

 

Профілактика шийного радикуліту

Основою профілактики недуги повинна стати лікувальна гімнастика для зміцнення м'язів шиї, заняття фізкультурою і спортом, а також загартовування, що в комплексі забезпечує високу опірність до охолодженням і перевантажень.

Слід пам'ятати, що шийний радикуліт загрожує викривленням шийних хребців внаслідок утримування голови в нерухомому стані через напруження м'язів шиї. Крім того, одним з наслідків ігнорування шийного радикуліту може стати посилення остеохондрозу, який є причиною радикуліту в абсолютній більшості випадків. До послуг клієнтів клініки «Омега-Київ» представлені всі необхідні засоби для діагностики та лікування шийного радикуліту, а також консультація лікаря-вертебролога вищої категорії.

Корисна інформація

Боли в спине и шее при сидячей работе

Біль у спині та шиї при сидячій роботі

Чего нужно избегать после лечения эрозии шейки матки?

Чого потрібно уникати після лікування ерозії шийки матки?

Боли в спине – показатель протрузии?

Біль у спині – ознака протрузії?

Чем опасен холецистит при беременности?

Чим небезпечний холецистит при вагітності?

Чем опасен токсоплазмоз?

Чим небезпечний токсоплазмоз?

Чем опасен трихомониаз?

Чим небезпечний трихомоніаз?

Чем опасна аденовирусная инфекция?

Чим небезпечна аденовірусна інфекція?

Чем опасна ОРВИ при беременности?

Чим небезпечне ГРВІ при вагітності?

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю