Аналізи на COVID-19 в Омега-Київ Замовити

Demo

Лікування попереково-крижового радикуліту в Києві

Що таке попереково-крижовий радикуліт?

Попереково-крижовий радикуліт - це патологія периферичної нервової системи, що характеризується роздратуванням пучків спинних нервових волокон (т. зв. нервових корінців) в поперековому і крижовому відділах хребта. До захворювання найбільше схильні люди старше 40 років.

Лікарі-вертебрологи

Тернопольский Сергей Петрович

Тернопольський
Сергій Петрович

Лікар-невропатолог першої категорії, лікар-вертебролог

Волынская Людмила Александровна

Волинська
Людмила Олександрівна

Лікар-невропатолог вищої категорії, лікар-вертебролог, лікар-рефлексотерапевт

Примак Ирина Анатольевна

Примак
Ірина Анатоліївна

Старша медична сестра

Козак Наталья Александровна

Козак
Наталія Олександрівна

Медична сестра

Гавришкевич Елизавета Сергеевна

Гавришкевич
Єлизавета Сергіївна

Медична сестра

Попова Дина Владимировна

Попова
Діна Володимирівна

Медична сестра

Ціни відділення вертебрології

Код Назва послуги Ціна Де роблять
2003
Прийом лікаря вертебролога

Прийом лікаря вертебролога (консультація, огляд)

450 грн.
вул. М. Максимовича 10
вул. А. Малишка 39
2004
Повторний прийом лікаря вертебролога

Повторний прийом лікаря вертебролога (консультація, огляд)

350 грн.
вул. М. Максимовича 10
вул. А. Малишка 39
2108
Акупунктура

Акупунктура

300 грн.
вул. М. Максимовича 10
вул. А. Малишка 39
2109
Апаратне витягування хребта (тракомп"ютер)

Апаратне витягування хребта (тракомп"ютер)

300 грн.
вул. М. Максимовича 10
вул. А. Малишка 39
2131
Електрофорез БТЛ

Електрофорез БТЛ

150 грн.
вул. М. Максимовича 10
Показати весь список послуг

Часті питання по попереково-крижового радикуліту

Скільки лікується попереково-крижовий радикуліт?

Лікування передбачає два етапи – усунення гострого больового синдрому та усунення причин іннервації. Зняти гострий біль шляхом медикаментозної терапії можна протягом першого тижня лікування. Однак це лише усунення больового синдрому, повноцінне лікування передбачає подальшу физитерапию, ЛФК, прийом медикаментів за призначенням лікаря.

Чи можна вилікувати поперековий радикуліт повністю?

Можливість повноцінного усунення поперекового радикуліту залежить від причин його виникнення. Найчастіше поперековий радикуліт викликаний міжхребцевої грижею. В даному випадку єдиним шляхом однозначного усунення недуги є хірургічне втручання. Однак сучасна медицина віддає перевагу консервативному лікуванню, що дозволяє усунути гострий больовий синдром і зняти іннервацію.

Попереково-крижовий радикуліт - це патологія периферичної нервової системи, що характеризується роздратуванням пучків спинних нервових волокон (т. зв. нервових корінців) в поперековому і крижовому відділах хребта. До захворювання найбільше схильні люди старше 40 років. Від різних проявів радикуліту, за статистикою, страждає приблизно десята частина дорослого населення.

Нерідко будучи наслідком хронічних захворювань хребта, радикуліт може, в свою чергу, посилювати їх, що зумовлює важливість своєчасного виявлення та лікування як радикуліту, так і, ймовірно, супроводжуючих його хвороб хребта.

У розпорядженні клініки «Омега-Київ» є всі засоби для діагностики, визначення причин і лікування захворювання.

Причини попереково-крижового радикуліту

Попереково-крижовим радикулітом називається комплекс симптомів, що виникають при подразненні спинномозкових корінців, які сполучають спинний мозок з внутрішніми органами і, головним чином, з кінцівками. При виході з хребта, корінці проходять через т. зв. форамінальні канали, звуження яких призводить до утиску корінців і, як наслідок, - радикуліту.

Остеохондроз, хвороба хребта, при якій порушується кісткова будова окремих хребців: міжхребцевий диск створює нарости або грижу, які, виступаючи, затискають прилеглі пучки нервових волокон. У результаті й виникають синдроми, звані в сукупності попереково-крижовим радикулітом.

У процесі природного старіння людини, кісткова тканина поступово відчуває дистрофію і вироджується, що, в свою чергу, є передумовою розвитку остеохондрозу, при якому нервові корінці можуть виявитися придавленими не тільки грижею, але і остеофітами, крайовими кістковими виступами, що виникають при патологічному окостянінні еластичних тканин.

Ігнорування ознак остеохондрозу загрожує розвитком стенозу (паталогического звуження) спинномозкового каналу, може поширитися і на форамінальні канали, з яких виходять нервові корінці. Саме здавлювання корінців у фораминальных каналах поперекового відділу хребта часто призводить до ураження сідничного нерва.

Крім згаданих причин виникнення недуги, слід назвати і такі патології як травми хребта, запалення прилеглих до хребта, м'яких тканин, пухлини периферичної нервової системи, спондилолістез, артрит, гіподинамія, постійні навантаження на хребет, генетична схильність, аутоімунні процеси.

Радикуліт може також розвиватися як ускладнення інфекційних захворювань. Будучи полиетіологічним захворюванням, даний тип радикуліту вимагає захисту хворого пацієнта від різноманітних факторів, здатних викликати рецидиви загострень. До числа таких належать: перенапруження, інтоксикація, гіпотермія, застуда.

 

Симптоми попереково-крижового радикуліту

Серед різноманітних проявів захворювання виділяють три основних типи больового синдрому:

 • Люмбалгія (люмбаго) характеризується гострим болем у нижній частині спини, яка може виникнути при фізичних навантаженнях (іноді під час навантаження, іноді - пізніше), після переохлаждеия або, навпаки, перегріву попереку. Напади болю можуть тривати від кількох хвилин до кількох днів.
 • Ішіалгія (ішіас) - це больові відчуття пов'язані з запалення сідничного нерва, який проходить від хребта через сідницю по задній частині стегна вниз до гомілки і стопи. Хворий відчуває різкі больові відчуття, часто описуючи їх як постріли або удари струмом. Біль відчувається в сідниці і, в залежності від сили паталогического защемлення нерва, може опускатися до стегна, гомілки, стопи. Крім болю пацієнт відчуває поколювання, втрати чутливості, повзання «мурашок по шкірі» і т. п.
 • Люмбоішіалгія - це змішаний тип больового синдрому, при якому хворий відчуває ниючий і пекучий біль у попереку, але з поширенням її вниз уздовж сідничного нерва. Захворювання часто протікає хронічно. При цьому найменша фізична навантаження і навіть нервове перенапруження можуть спровокувати больовий напад.

Хвороба провокує прилеглі до хребта м'язи постійно сковуватися захисним напруженням, що в підсумку призводить до прогресування всіх паталогій хребта, так як вони починають посилювати одна одну. У такому випадку можуть виникнути серйозні ускладнення, наприклад, у випадку випадання грижі міжхребцевого диска, може послідувати оніміння пахової області, нетримання сечі і калу і навіть параліч нижніх кінцівок.

Діагностика попереково-крижового радикуліту

Діагностика здійснюється шляхом огляду лікарем-неврологом, який перевіряє пацієнта на предмет розладів чутливості, рефлексів і сили м'язів в районі попереку, сідниць і ніг.

Також лікар перевіряє стан м'язів спини хворого, обстежимо не знаходяться вони в симптоматичному захисному напрузі. Крім традиційного огляду використовуються сучасні високотехнологічні методи медичного дослідження:

 • комп'ютерна томографія дозволяє отримати тривимірний знімок проблемної області, що дає можливість поставити найбільш точний діагноз і визначити стадію розвитку недуги. У клініці «Омега-Київ» обстеження проводять за допомогою апарату Philips Brilliance.
 • Магнітно-резонансна томографія дозволяє отримати пошарове знімок тканин ураженої недугою області та уточнити показання щодо стадії його розвитку і ступінь змін у тканинах. У клініці «Омега-Київ» для обстеження використовують потужний апарат Philips AchievaT 16ch.
Лечение пояснично-крестцового радикулита в Киеве
Лечение пояснично-крестцового радикулита в Киеве
Лечение пояснично-крестцового радикулита в Киеве
Лечение пояснично-крестцового радикулита в Киеве
Лечение пояснично-крестцового радикулита в Киеве

Лікування і профілактика попереково-крижового радикуліту

Даний вид радикуліту лікують як консервативне, так і оперативно. Консервативний підхід передбачає полегшення болю та стабілізацію стану хворого, що досягається:

 • постільним режимом, який призначається в період загострення захворювання;
 • носінням еластичного або жорсткого корсета, що також дозволяє досягти необхідного знерухомлення хребта;
 • застосуванням антивовоспалительных засобів, найчастіше нестероїдного типу, прийом яких у вигляді таблеток, мазей, кремів та ін'єкцій, позбавить пацієнта від болю;
 • використанням міорелаксантів - препаратів для зняття спазму прилеглих до хребта м'язів, сприяють ослаблення клінічних ефектів радикуліту;
 • витяжінням, мануальним методом лікування, який відновлює нормальне положення всіх структур хребта, порушене реакцією хворого на хронічний больовий синдром;
 • комплекс фізичних вправ для створення сильної м'язової опори для хребта;
 • роботою з психологом і, можливо, прийомом антидепресантів, для зменшення неприємних відчуттів при хронічних болях.

У клініці «Омега-Київ» до хірургічного втручання вдаються лише у разі неефективності консервативного лікування, небезпеку серйозних ускладнень, нестерпних болів на запущеній стадії радикуліту. За допомогою операції зазвичай видаляється міжхребцева грижа, остеофіти, що дає можливість вирівнювання висоти тіл хребців.

В арсеналі клініки «Омега-Київ» є всі засоби для виявлення, визначення стадії і лікування попереково-крижового радикуліту. Досвідчений лікар-вертебролог вищої категорії підбере найбільш ефективне лікування і підкаже основні профілактичні заходи, актуальні для радикуліту:

 • правильне і збалансоване харчування;
 • помірні фізичні навантаження;
 • зручне спальне та робоче місце;
 • з метою уникнення травм, нерівномірних навантажень.

Корисна інформація

Боли в спине и шее при сидячей работе

Біль у спині та шиї при сидячій роботі

Чего нужно избегать после лечения эрозии шейки матки?

Чого потрібно уникати після лікування ерозії шийки матки?

Боли в спине – показатель протрузии?

Біль у спині – ознака протрузії?

Чем опасен холецистит при беременности?

Чим небезпечний холецистит при вагітності?

Чем опасен токсоплазмоз?

Чим небезпечний токсоплазмоз?

Чем опасен трихомониаз?

Чим небезпечний трихомоніаз?

Чем опасна аденовирусная инфекция?

Чим небезпечна аденовірусна інфекція?

Чем опасна ОРВИ при беременности?

Чим небезпечне ГРВІ при вагітності?

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю