онлайн-запис в МЦ Омега-Київ1Вам потрібна допомога?
запис на прийом через Telegram запис на прийом через WhatsApp запис на прийом через Facebook Messenger
Записатись на огляд
Demo

Міозит спини лікування

Що таке міозит спини?

Міозит спини – це запалення скелетних м'язів спини, яке може бути викликане різними чинниками – травмою, переохолодженням або ж інфекцією.

Лікарі Вертебрологія

Тернопольский Сергей Петрович

Тернопольський
Сергій Петрович

Лікар-невропатолог першої категорії, лікар-вертебролог

Волынская Людмила Александровна

Волинська
Людмила Олександрівна

Лікар-невропатолог першої категорії, лікар-вертебролог, лікар-рефлексотерапевт

Примак Ирина Анатольевна

Примак
Ірина Анатоліївна

Старша медична сестра

Козак Наталья Александровна

Козак
Наталія Олександрівна

Медична сестра

Глушак Римма Андреевна

Глушак
Рімма Андріївна

Медична сестра

Гавришкевич Елизавета Сергеевна

Гавришкевич
Єлизавета Сергіївна

Медична сестра

Ціни на послуги

Код Назва послуги Ціна Де роблять
2003
Прийом лікаря вертебролога

Прийом лікаря вертебролога (консультація, огляд)

450 грн.
вул. М. Максимовича 10
вул. А. Малишка 39
2004
Повторний прийом лікаря вертебролога

Повторний прийом лікаря вертебролога (консультація, огляд)

350 грн.
вул. М. Максимовича 10
вул. А. Малишка 39
3
Розпис схеми лікування ( консультація + схема лікування)

Консультація фахівця і складання плану лікування, яке включає в себе набір процедур (фізіотерапія, ін'єкції, крапельниці, прийом медикаментів, призначення контрольних аналізів, оперативні втручання, післяопераційні процедури, і т. д.).

700 грн.
вул. Володимирська 81-А
вул. М. Максимовича 10
33
Магнітотерапія зовнішня

Магнітотерапія зовнішня

170 грн.
вул. Володимирська 81-А
2130
Магнітотерапія БТЛ

Магнітотерапія БТЛ

150 грн.
вул. М. Максимовича 10
Показати весь список послуг

Часті питання по миозиту спини

Чим небезпечний міозит спини?

Перша небезпека, яку представляє недуга – безсимптомний перебіг хронічної форми недуги. В результаті, більшість пацієнтів звертаються за медичною допомогою на пізніх стадіях, що ускладнює лікування. У свою чергу, гостра форма супроводжується болями, особливо при перебуванні в незручній позі, зміні метеоумов. При відсутності належного лікування недуга може призвести до атрофії м'язів.

Як розпізнати міозит спини?

Міозит спини проявляє себе локальної болем у м'язах наростаючого характеру, в уражених ділянках м'язів можуть прощупуватися вузлики, можлива набряк і припухлість м'язів. Симптоми міозиту можуть різко проявитися як наслідок травми, гострих інфекцій. При наявності таких симптомів слід негайно звернутися до лікаря.

Міозит спини – це запалення скелетних м'язів спини, яке може бути викликане різними чинниками – травмою, переохолодженням або ж інфекцією. Одним з найбільш виражених проявів даного процесу є гостра біль, ослаблення м'язів, а при неувазі до хвороби – їх атрофія. Такий ефект обумовлений тим, що рух м'язів викликає їх скорочення і, як наслідок, посилюються больові відчуття. Поступово розвивається захисне напруження м'язів, далі обмеження рухів в суглобах, яке провокує слабкість та атрофії м'язових волокон. Іноді запалення може стосуватися декількох м'язів, такий процес називають полимиозитом.

Залежно від прояву хвороби і причин, які її викликали, бувають гострі і хронічні міозити, професійні, простудні, гнійні і негнойные. Проявляючись гострим болем у місці ураження, симптоми спинного міозиту можуть з часом зникнути без лікування. Однак це означає, що хвороба відступила лише на певний період і може завжди повернуться знову, але вже в хронічній формі. Тоді спинний міозит регулярно проявляється при переохолодженні, зміні погоди, в нічний час.

Таким чином, своєчасне діагностування хвороби на ранній стадії дозволяє значно зменшити ризики розвитку хронічної форми спинного міозиту. В центрі «Омега-Київ» ви зможете пройти обстеження і визначити причини недуги, а також отримати комплексне лікування захворювання.

Причини міозиту м'язів спини

Міозит м'язів спини може бути викликаний різними факторами, які в своїй більшості кажуть про неправильному способі життя в цілому. Зазвичай захворювання викликається тривалим напругою м'язів спини, яке з часом дає про себе знати гострими больовими відчуттями.

Отже, багато в чому міозит спини – це професійна хвороба, яка стосується людей, які проводять в одній позі тривалий час. Ця ж хвороба може проявитися в результаті травми м'язів спини. З іншого боку, міозит також може розвинутися в результаті інфікування, наприклад, при уколі нестерильной голкою, при ураженні організму токсичними препаратами, паразитами.

Підсумувавши причини виникнення захворювання, можна виділити найбільш часто зустрічаються:

 • інфекції, вірусні хвороби;
 • знаходження тіла в незручному положенні тривалий час;
 • протяги, переохолодження;
 • різні травми;
 • нервове перенапруження;
 • паразити;
 • інтоксикація організму;
 • погано обладнане місце для сну.

Симптоми і ступінь міозиту спини

Зазвичай ступеня недуги відрізняються інтенсивністю та періодичністю больових відчуттів, а також способом прояви хвороби. Гостра біль на початкових стадіях може пройти без медикаментозного чи іншого типу втручання, а може розвинутися в хронічну форму міозиту.

Якщо мова йде про міозиті, викликаний інфекціями, він може супроводжуватися, а може і не супроводжуватися, шкірними проявами. У будь-якому випадку, прояви спинного міозиту можуть бути однаковими для різних ступенів хвороби, а значить, за симптомами виявити причини хвороби практично неможливо.

Підписатися на здоров❜я

2 рази на місяць відправляємо інформацію про знижки, нові напрямки МЦ "Омега-Київ" та корисні поради від наших лікарів

Ви вже з нами, дякуємо :)

У разі виникнення больових відчуттів в області спини, краще негайно звернутися до кваліфікованого вертебролога. У клініці «Омега-Київ» у Вас є можливість пройти повне обстеження. При необхідності спеціаліст призначить Вам КТ або МРТ – в залежності від індивідуальних особливостей хвороби.

Умовно можна виділити такі стадії розвитку:

 1. Гострий міозит спини – характеризується різкими больовими відчуттями в області м'язів спини, значним обмеженням рухливості. Зазвичай симптоми гострої стадії можуть самостійно пройти через 5-7 днів після початку хвороби.
 2. Незважаючи на відсутність гострих больових симптомів деякий час, міозит спини може перейти в хронічну стадію (це багато в чому залежить від причин, які викликали первинних напад). Хронічна стадія супроводжується час від часу возобновляющимися больовими відчуттями в спинний області. При обмацуванні в деяких місцях можна виявити ущільнення, вузлики.
 3. Гострий міозит, яких перейшов у хронічну стадію, називають фибромиозитом. В такому випадку відбувається розсмоктування лімфи і утворення фіброзних спайок м'язів, нервових закінчень шкіри, судин. Ця стадія характеризується майже необоротними паталогическими процесами, які можуть перейти в часткову або повну атрофію м'язів.
Миозит спины лечение
Миозит спины лечение
Миозит спины лечение
Миозит спины лечение
Миозит спины лечение

Діагностика міозиту спини

У зв'язку з тим, що симптоми захворювання найбільш яскраво проявляються лише при загостренні запального процесу, діагностувати його досить непросто. Діагностика повинна проводитися у фахівця, а саме у лікаря-вертебролога. Він проведе огляд і необхідні аналізи, в результаті яких зможе поставити остаточний діагноз. У клініці «Омега-Київ» у Вас є можливість пройти обстеження, які дозволять поставити максимально точний діагноз. На його підставі спеціаліст вищої категорії зазвичай призначає такі дослідження:

 • первинний огляд спини;
 • загальний і біохімічний аналіз крові (дає можливість виявити запальний процес);
 • комп'ютерна томографія дозволяє отримати тривимірний знімок області обстеження з найменшою дозою рентгенівського опромінення. Лікарі центру «Омега-Київ» проводять комп'ютерну томографію з допомогою апарату PhilipsBrilliance;
 • магнітно-резонансна томографія – дає можливість отримати детальний багатошаровий знімок тканин. Для обстеження використовується апарат PhilipsAchievaT 16ch.

Лікування міозиту м'язів спини

Методика лікування, в першу чергу, буде обумовлена причиною, яка викликала захворювання. Досить часто для лікування не потрібна госпіталізація, досить регулярно відвідувати фахівця, який проведе всі необхідні маніпуляції.

У клініці «Омега-Київ» фахівці-вертебрологи проведуть всі необхідні процедури з діагностики та лікування міозиту спини:

 • масаж;
 • лікувальна фізкультура під наглядом лікаря;
 • призначення мазей, знімають гострі больові відчуття;
 • болезаспокійливі засоби;
 • протизапальні препарати.

Слід зазначити, що при ранньому виявленні недуги, масаж спільно з лікувальною фізкультурою дозволяє в більшості випадків уникнути розвитку хвороби в хронічну стадію.

Профілактика міозиту спини

Для попередження розвитку хвороби, необхідно, в першу чергу вести здоровий спосіб життя, не допускати різких фізичних навантажень, переохолодження, а також тривалого перебування в одній позі. Уникнути міозиту також допоможуть деякі заходи:

 • не залишати без лікування інфекційні та інші захворювання;
 • стежити за правильним облаштуванням місця для сну;
 • уникати важких навантажень на холоді;
 • вести рухливий спосіб життя.

Регулярне дотримання цих нескладних правил у більшості випадків допомагає уникнути міозиту м'язів спини. Якщо ж Вам не вдалося уникнути тривалого перенапруження м'язів і Ви відчуваєте больові відчуття в області спини, бажано звернутися до кваліфікованого вертебролога центру «Омега-Київ». У нас Ви зможете отримати точне визначення діагнозу та індивідуальний курс лікування.

 

Корисна інформація

Боли в спине и шее при сидячей работе

Біль у спині та шиї при сидячій роботі

Чего нужно избегать после лечения эрозии шейки матки?

Чого потрібно уникати після лікування ерозії шийки матки?

Боли в спине – показатель протрузии?

Біль у спині – ознака протрузії?

Чем опасен холецистит при беременности?

Чим небезпечний холецистит при вагітності?

Чем опасен токсоплазмоз?

Чим небезпечний токсоплазмоз?

Чем опасен трихомониаз?

Чим небезпечний трихомоніаз?

Чем опасна аденовирусная инфекция?

Чим небезпечна аденовірусна інфекція?

Чем опасна ОРВИ при беременности?

Чим небезпечне ГРВІ при вагітності?

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю

Зателефонувати Записатись Telegram WhatsApp Messenger
Чим можемо допомогти?