Замовити аналізи на COVID-19 в Омега-Київ

онлайн-запис в МЦ Омега-Київ1Вам потрібна допомога?
Записатись на огляд
Demo

Лікування грижі диску

Що таке лікування грижі диска?

Лікування грижі диска – це комплекс лікувальних заходів, спрямованих на втамування болю, усунення його першоджерела і відновлення нормальних функцій опорно-рухових систем організму.

Лікарі Вертебрологія

Тернопольский Сергей Петрович

Тернопольський
Сергій Петрович

Лікар-невропатолог першої категорії, лікар-вертебролог

Волынская Людмила Александровна

Волинська
Людмила Олександрівна

Лікар-невропатолог першої категорії, лікар-вертебролог, лікар-рефлексотерапевт

Примак Ирина Анатольевна

Примак
Ірина Анатоліївна

Старша медична сестра

Козак Наталья Александровна

Козак
Наталія Олександрівна

Медична сестра

Гавришкевич Елизавета Сергеевна

Гавришкевич
Єлизавета Сергіївна

Медична сестра

Попова Дина Владимировна

Попова
Діна Володимирівна

Медична сестра

Ціни на послуги

Код Назва послуги Ціна Де роблять
2003
Прийом лікаря вертебролога

Прийом лікаря вертебролога (консультація, огляд)

450 грн.
вул. М. Максимовича 10
вул. А. Малишка 39
2004
Повторний прийом лікаря вертебролога

Повторний прийом лікаря вертебролога (консультація, огляд)

350 грн.
вул. М. Максимовича 10
вул. А. Малишка 39
2100
Паравертебрально блокада (без медикаментів)

Паравертебральна блокада (без медикаментів) одноразово

500 грн.
вул. М. Максимовича 10
вул. А. Малишка 39
2121
Паравертебрально блокада (без медикаментів) - курсове лікування

Паравертебральна  блокада (без медикаментів) - курсове лікування

400 грн.
вул. М. Максимовича 10
вул. А. Малишка 39
2108
Акупунктура

Акупунктура

300 грн.
вул. М. Максимовича 10
вул. А. Малишка 39
Показати весь список послуг

Що цікавить пацієнтів

Скільки часу проходить лікування?

Патологія відноситься до розряду небезпечних і складних. Лікуванням повинні займатися практикуючі лікарі. В кожному окремому випадку воно може займати різний проміжок часу. Консервативна терапія може тривати до 5 місяців. Відновлення та реабілітація також протікає індивідуальне кількість часу.

Яка терапія краще?

Недуга небезпечний і лікуванням повинен займатися досвідчений вертебролог. Самолікування може спровокувати серйозні ускладнення. Питання, яке лікування ефективніше складний. Так чи інакше, спочатку застосовується консервативна терапія, і тільки якщо результат нульовий, то хірургічна операція.

Лікування грижі диска – це комплекс лікувальних заходів, спрямованих на втамування болю, усунення його першоджерела і відновлення нормальних функцій опорно-рухових систем організму. Слід враховувати, що клінічна картина захворювання може супроводжуватися різними симптомами залежно від локалізації недуги.

Так, грижа в шийному відділі може провокувати головні болі та запаморочення, у грудному – болі в грудях, а в поперековому – больові ефекти в області нижніх кінцівок та сідниць. Тому для постановки точного діагнозу необхідно додаткове обстеження з застосуванням високоточних діагностичних методів. У клініці «Омега-Київ» огляд та обстеження проводить лікар-вертебролог вищої категорії, який має у своєму розпорядженні найсучасніші технології і апаратуру.

Симптоми грижі диска

Захворювання, обумовлене виходом назовні драглистого ядра, до чого призводить пошкодження стримуючого ядра фіброзного кільця. В результаті, з'являється опуклість, яка призводить до неприємних больових відчуттів.

В залежності від локалізації цієї недуги розрізняють відмінні симптоми захворювання. Так, при локалізації грижи в області поперекового відділу спостерігається:

 1. болі в області сідниць і нижніх кінцівок;
 2. зниження чутливості в нижніх кінцівках;
 3. дисфункція тазових органів.

Якщо ж хвороба локалізується в шийному відділі, то недуга супроводжується такими симптомами:

 1. головні болі, запаморочення;
 2. оніміння верхніх кінцівок;
 3. болі в області плеча.

Грижа диска грудного відділу супроводжується болями в грудях і в основному розвивається на тлі такого захворювання, як сколіоз.

Причини грижі хребта

У медицині виділяється 2 основних причини. По-перше, це вікові зміни стану хребетного стовпа, а по-друге, травма хребта. Незважаючи на те, що диски хребта дуже міцні, вони уразливі. Привести до грижі може як малорухливий спосіб життя, так і надмірні навантаження на хребет, систематичне підняття важких вантажів. Іноді травма може наступити через різке згинання та розгинання спини. Причиною може стати високий тиск на хребетний стовп, вібрації, які провокують фіброз. Спровокувати патологічний стан може певне захворювання. До них належать такі патології:

 • Сколіоз.
 • Остеохондроз.
 • Ревматоїдні вірусні захворювання.
 • Хвороби, які вражають внутрішні органи.

Окремо в медицині виділяється стеноз хребта, який може розвинутися і в дитинстві, і в дорослому віці. Не можна забувати і про такі причини як зайва маса тіла. Ожиріння провокує навантаження на хребетний стовп і може стати причиною розвитку грижі одного з відділів. Неправильний спосіб життя, шкідливі звички також в ряді випадків стають причиною формування патології.

Діагностування грижі диска

Як говорилося вище, найчастіше хвороба розвивається через надмірних фізичних навантажень. Зазвичай за допомогою в клініку звертаються люди старшого віку. Діагностика проводиться лікарем-вертебрологом. Доктор оглядає пацієнта, візуалізує місце локалізації грижі, знаходить хворобливу частину і тільки після цього призначає лабораторні та інструментальні дослідження, за результатами яких може поставити правильний діагноз і відповідно призначити ефективну терапію.

У клініці "Омега-Київ" діагностика проводитися на високоточному обладнанні. Лікар зазвичай призначає наступні дослідження:

 1. Комп'ютерна томографія. Це рентгенівське дослідження з низьким ступенем опромінення, яке дозволяє отримати тривимірний знімок і дізнатися місце локалізації патології. Показання до проходження КТ - це болі в хребті і інші симптоми. У медичному центрі "Омега-Київ" КТ роблять на супер сучасному апараті "ФіліпсБріліанс 64".
 2. МРТ (магнітно-резонансна томографія). В результаті цього знімка лікар отримує пошарове знімок, що дає можливість більш точно вивчити місце утворення грижі, стадію, процес руйнування тканин.
Лечение грыжи диска
Лечение грыжи диска
Лечение грыжи диска
Лечение грыжи диска
Лечение грыжи диска

Безопераційні методи терапії

Консервативне лікування передбачає заходи щодо усунення болю, запалення і відновлення систем людського організму. Видалення грижі безопераційним методом дозволяє відновити роботу опорно-рухового апарату. Цей тип лікування проводиться на перших стадіях розвитку патології. Доктора завжди спочатку проводять консервативну терапію, і тільки якщо вона виявиться безрезультатною, призначають хірургічну операцію.

Безопераційне лікування передбачає прийом медикаментів від болю, що знімають запалення і відновлюють хрящову тканину. Це можуть бути блокади, ін'єкції, таблетки, мазі, гелі. Однак приймати сильнодіючі знеболюючі медикаменти довгий термін не можна, це спровокує проблеми з шлунково-кишкового тракту. Медикаментозна терапія завжди комплексна, вона поєднується з фізіопроцедурами, мануальним лікуванням, ЛФК, масажем і т. Д.

Лікування грижі хребта - хірургічна операція

Хірургія - це крайній захід. Застосовується, коли інші способи терапії не дали позитивного ефекту. Операція призначається, якщо почали розвиватися серйозні ускладнення. Найнебезпечніше з них - це синдром кінського хвоста, що характеризується наступною симптоматикою:

 • Больовий синдром внизу живота.
 • Нетримання сечі і калових мас.
 • Больовий синдром в задній частині стегна, гомілки.

Ще не так давно для хірургічного лікування застосовувалася операція - ламінектомій. Така операція передбачає розтин дуг хребта, тим самим відкриваючи шлях до хребетного каналу. Але, цей вид оперативного втручання дуже травматичний і сьогодні його практично не застосовують.

У клініці "Омега-Київ" перевагу віддають наступним видам операції:

 • Мікродискектомія. Втручання проходить із застосуванням мікроінструментів, що дозволяє робити мінімальні розрізи. Ця операція дозволяє видалити грижу будь-якої локалізації.
 • Ендоскопія. Операція проходить із застосуванням ендоскопа, розрізи мінімальні, а відновлення після видалення грижі проходить швидше.

Ефективні профілактичні заходи

Щоб ризик захворіти був мінімальним, потрібно дотримуватися профілактичні заходи, вести здоровий спосіб життя і правильно харчуватися. Лікарі рекомендують такі заходи:

 • Мінімізувати підйом важких вантажів.
 • Навантаження повинні бути рівномірними.
 • Харчуватися треба регулярно.

У медичному центрі "Омега-Київ" ви отримаєте консультацію досвідченого вертебролога, який розповість про профілактику, проведе огляд і в разі потреби відправить на діагностику.

Отримати більш детальну інформацію, записатися на консультацію до лікаря або процедуру можна за телефонами: 044 333 4 333 і 0 800 753 357, через форму «запис на сайті» або зручний месенджер (Fb, Viber, WhatsApp).

Корисна інформація

Боли в спине и шее при сидячей работе

Біль у спині та шиї при сидячій роботі

Чего нужно избегать после лечения эрозии шейки матки?

Чого потрібно уникати після лікування ерозії шийки матки?

Боли в спине – показатель протрузии?

Біль у спині – ознака протрузії?

Чем опасен холецистит при беременности?

Чим небезпечний холецистит при вагітності?

Чем опасен токсоплазмоз?

Чим небезпечний токсоплазмоз?

Чем опасен трихомониаз?

Чим небезпечний трихомоніаз?

Чем опасна аденовирусная инфекция?

Чим небезпечна аденовірусна інфекція?

Чем опасна ОРВИ при беременности?

Чим небезпечне ГРВІ при вагітності?

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю