Аналізи на COVID-19 в Омега-Київ Замовити

Demo

Лікування обструктивного бронхіту в Києві

Що таке обструктивний бронхіт?

Обструктивний бронхіт - це захворювання запального характеру, що виникає в порожнині бронхів. Воно характеризується утворенням сухого кашлю, при цьому може бути присутнім в бронхах мокротиння, а також проявлятися задишка.

Лікарі-терапевти

Фещук Елена Александровна

Фещук
Олена Олександрівна

Лікар-кардіолог вищої категорії, лікар-терапевт

Заложникова Елена Ивановна

Заложнікова
Олена Іванівна

Головна медична сестра вищої категорії

Примак Ирина Анатольевна

Примак
Ірина Анатоліївна

Старша медична сестра

Козак Наталья Александровна

Козак
Наталія Олександрівна

Медична сестра

Гавришкевич Елизавета Сергеевна

Гавришкевич
Єлизавета Сергіївна

Медична сестра

Попова Дина Владимировна

Попова
Діна Володимирівна

Медична сестра

Ціни відділення терапії

Код Назва послуги Ціна Де роблять
2005
Прийом лікаря-терапевта

Прийом лікаря-терапевта

500 грн.
вул. М. Максимовича 10
64
Загальний розгорнутий аналіз крові (22 параметри, ШОЕ, формула) 1 день

Загальний розгорнутий аналіз крові (22 параметри, ШОЕ,лейкоцитарна формула)

140 грн.
вул. Володимирська 81-А
вул. М. Максимовича 10
пр-т В. Маяковського 70
вул. А. Малишка 39
62
Аналіз сечі загальний (13 параметрів та мікроскопія) 1 день

Аналіз сечі загальний (13 параметрів та мікроскопія)

110 грн.
вул. Володимирська 81-А
вул. М. Максимовича 10
пр-т В. Маяковського 70
вул. А. Малишка 39
449
ПЛР. Визначення ДНК Mycobacterium tuberculosis (Якісне визначення)(сеча, мокрота) 5 днів

ПЛР. Визначення ДНК Mycobacterium tuberculosis (Якісне визначення)

215 грн.
вул. Володимирська 81-А
вул. М. Максимовича 10
пр-т В. Маяковського 70
вул. А. Малишка 39
477
Вміст секреторного імуноглобуліну А (один секрет: слина, бронхіальний змив) 11 днів

Вміст секреторного імуноглобуліну А (один секрет: слина, бронхіальний змив)

220 грн.
вул. Володимирська 81-А
вул. М. Максимовича 10
пр-т В. Маяковського 70
вул. А. Малишка 39
Показати весь список послуг

Часті питання

Обструктивний бронхіт: як лікувати

Медикаментозне лікування має право призначити тільки лікар, самостійне використання мед.препаратов  заборонено.

При бажанні використовувати народні засоби, спочатку варто проконсультуватися з лікарем, щоб не вибрати метод, який буде суперечити дії прописаних лікарських препаратів, а також потрібно брати до уваги загальний стан організму, а також схильність до алергії. Категорично не бажано проводити гарячі інгаляції, так як це тільки загострить захворювання і може стати причиною вторинного запалення слизової бронхів.

Як визначити обструктивний бронхіт

Бронхіт обструктивний у дорослих і дітей вимагає негайного лікування, причому з того моменту, як почнуть проявлятися найперші і не яскраві симптоми.

Процес діагностики цього захворювання включає в себе виключення інших хвороб, так як клінічна картина може бути схожа з хронічним обструктивним бронхітом і навіть початковою стадією запалення легенів, при яких процес виведення проблеми з організму відрізняється між собою. Для того щоб точно встановити такий діагноз, потрібно проведення бактеріологічного дослідження мокротиння, щоб виключити туберкульоз.

Як попередити обструктивний бронхіт

Щоб запобігти утворенню обструктивного бронхіту, потрібно усунути причини, які можуть привести до тривалого і важкого лікування.

Бажано уникати контакту з тютюновим димом, причому як прямого, так і пасивного. Він вкрай шкідливий для організму, особливо дитячого.

Потрібно проведення загартовування, для чого варто робити загальнозміцнюючі процедури, що впливають на весь організм. Саме це допоможе уникнути зараження вірусними захворюваннями і суттєво посилить захист імунітету, як у дорослих, так і у дітей.

Не варто надягати занадто багато теплих речей, так як, спітнівши на вулиці і опинившись навіть під легким подувом вітерця, зовсім не складно отримати запалення верхніх дихальних шляхів.

Обов'язково потрібно проводити вакцинацію від вірусних та інших захворювань. Так можна і зміцнити імунітет і поліпшити загальний стан організму.

До якого лікаря звернутися

Первинний прийом проводить завжди терапевт або педіатр, після чого може бути видано направлення до вузьких спеціалістів, таких як пульмонолог.

Якщо бронхіт обструктивний хронічного характеру, то можна відразу ж безпосередньо вирушати, або просто до пульмонолога, а бажано у відділення пульмонології.

Обструктивний бронхіт - це захворювання запального характеру, що виникає в порожнині бронхів. Воно характеризується утворенням сухого кашлю, при цьому може бути присутнім в бронхах мокротиння, а також проявлятися задишка. У деяких випадках по етіології можна сплутати бронхообструктивний синдром з проявами бронхіальної астми.

Ця хвороба поширена по всій планеті, однак найчастіше її можна зустріти саме в тих місцях, де вологий і дуже холодний клімат. Прогноз на одужання у дорослих і дітей суттєво відрізняється, тому що все залежить від симптомів, лікування і від загального стану хворого. В середньому одужання настає через 2 тижні, за умови дотримання рекомендацій лікаря.

 

Якщо виставлений хронічний обструктивний бронхіт, то в даному випадку прогноз на одужання буде не надто сприятливим, так як навіть після проходження повного курсу, можливе виникнення ускладнень або неприємних залишкових ефектів, від яких не так просто позбутися. До них можна віднести дихальну недостатність, що в деяких випадках може стати причиною виникнення астми.

Лікування

Якщо симптоми обструктивного бронхіту стали з'являтися у немовля, то потрібне негайне звернення до стаціонару, так як лікування повинно бути не тільки правильно підібраним, але і проводитися строго під наглядом лікаря.

В залежності від ступеня тяжкості захворювання і його проявів доктора можуть призначати ряд різних препаратів.

 1. Противірусні потрібні в тому випадку, якщо бронхіт обструктивного характеру став наслідком застуди. Споживання противірусних препаратів дозволяє видалити з організму вірус, що викликав первинні симптоми ГРВІ. Такі ліки можуть бути самої різної форми і придбати можна їх у вигляді свічок, таблеток, сиропів і навіть крапель. Додатково можуть бути призначені гомеопатичні препарати для зміцнення імунітету.
 2. Виписування бронхолітичних препаратів дозволяє зняти спазм в області бронхів, а також видалити такий симптом як утруднене дихання. В основному виписують ті ліки, в яких є додатково протизапальна дія. Лікування такими засобами категорично заборонено дітям у віці до 2 років.
 3. Муколитики є важливими при лікуванні обструктивного бронхіту, проте їх споживання повинне бути тільки після призначення лікаря.
 4. Застосування спазмолітиків потрібно при складній формі обструктивного бронхіту, щоб зняти больові відчуття і важкість у області грудини. Такі препарати можуть бути у вигляді таблеток, інгаляцій і крапель.
 5. Прийом антибіотиків може знадобитися в тому випадку, якщо на дослідженні мокротиння було виявлено присутність бактеріальної інфекції, ознакою якої може стати наявність гною при відхаркуванні, а також тривалої температури і важкої інтоксикації.
 6. Якщо є схильність до алергії або спадковість, то лікар може прописати прийом антигістамінних препаратів. Таким чином, знімається набряклість в бронхах та істотно знижується яскравість симптомів.
Лечение обструктивного бронхита в Киеве
Лечение обструктивного бронхита в Киеве
Лечение обструктивного бронхита в Киеве
Лечение обструктивного бронхита в Киеве
Лечение обструктивного бронхита в Киеве
Лечение обструктивного бронхита в Киеве

Категорично забороняється застосовувати антибіотики самостійно, особливо якщо мова йде про лікування дитини, так як це може привести до більш серйозних наслідків і утворення інших не менш небезпечних захворювань.

Лікування обструктивного бронхіту повинно проводитися не тільки за допомогою медикаментів, а й з проведенням ряду додаткових дій.

 1. Хворому потрібно перебування в приміщенні з вологим і прохолодним повітрям, що дозволить уникнути скупчення і поширення інфекції. По можливості бажано видалити всі предмети, здатні накопичувати пил.
 2. Обов'язково споживання рясного і теплого пиття. При лікуванні бронхіту будь-якого типу пиття має бути збільшено в кілька разів, так як надходження великої кількості рідини дозволяє уникнути згущення крові і мокротиння. Таким чином, легені будуть очищатися набагато швидше і це поліпшить дихання.
 3. Якщо відмічається сильна інтоксикація організму і підвищена температура, то бажано вертикальне положення хворого. Так мокрота буде набагато краще відходити від бронхів і виходити.
 4. Цілком припустимо наявність помірних фізичних навантажень. Якщо хворий не тільки відчуває бажання рухатися, ходити або виконувати певні дії, а й прагне їх здійснити, то це свідчить про початок одужання, проте потрібно обмежувати рух, щоб не викликати задишку, здатну погіршити стан.
 5. Заборонено використовувати розтирання мазями, ефірними оліями і використання гірчичників. Все це гріє бронхи, що тільки погіршує ситуацію, і це особливо небезпечно для малюків, так як може спровокувати напад.
 6. Кожен лікар прописує інгаляції, але мова йде виключно про небулайзери, які є незамінними пристроями при ускладненому диханні. Використовуватися небулайзер може з метою профілактики, особливо якщо почали проявлятися перші ознаки ГРВІ, так як вплив м'якої пари фіз.ррозчину сприятливо впливає на стінки бронхів і легенів.

Діагностика

Як правило, якщо виставляється бронхообструктивний синдром, то потрібно додатково перевірити організм на предмет виявлення астми, так як в такому випадку астма є не тільки супутнім захворюванням, але і причиною виникнення ускладнень, причому лікування потрібно виключно в стаціонарі, щоб уникнути гострих нападів за рахунок постійного контролю докторами.

Хронічний обструктивний бронхіт повинен бути відділений від пневмонії, а також бронхоектатичної хвороби, раку легенів і ТЕЛА.

Для цього проводиться ряд досліджень.

 • Загальний аналіз крові.
 • Біохімічний аналіз крові.
 • Рентгенографія.
 • При необхідності Бронхоскопія.
 • Ультразвукова діагностика.
 • Дослідження мокротиння.
 • Відстеження динаміки дихання.

Обструктивний бронхіт: як лікувати

Медикаментозне лікування має право призначити тільки лікар, самостійне використання медпрепаратів строго заборонено. При бажанні використовувати народні засоби, спочатку варто проконсультуватися з лікарем, щоб не вибрати метод, який буде суперечити дії прописаних лікарських препаратів, а також потрібно брати до уваги загальний стан організму, а також схильність до алергії. Категорично не бажано проводити гарячі інгаляції, так як це тільки загострить захворювання і може стати причиною вторинного запалення слизової бронхів.

Корисна інформація

Боли в спине и шее при сидячей работе

Біль у спині та шиї при сидячій роботі

Чего нужно избегать после лечения эрозии шейки матки?

Чого потрібно уникати після лікування ерозії шийки матки?

Боли в спине – показатель протрузии?

Біль у спині – ознака протрузії?

Чем опасен холецистит при беременности?

Чим небезпечний холецистит при вагітності?

Чем опасен токсоплазмоз?

Чим небезпечний токсоплазмоз?

Чем опасен трихомониаз?

Чим небезпечний трихомоніаз?

Чем опасна аденовирусная инфекция?

Чим небезпечна аденовірусна інфекція?

Чем опасна ОРВИ при беременности?

Чим небезпечне ГРВІ при вагітності?

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю