онлайн-запис в МЦ Омега-Київ1Вам потрібна допомога?
Записатись на огляд
Demo

Розрив зв'язок гомілковостопного суглобу

Що таке розрив зв'язок гомілковостопного суглоба?

Розрив зв'язок гомілковостопного суглоба - це часткова або повна втрата цілісності сухожиль. Дане пошкодження гомілковостопного суглоба діагностується досить часто.

Лікарі Ортопедія і травматологія

Примак Ирина Анатольевна

Примак
Ірина Анатоліївна

Старша медична сестра

Козак Наталья Александровна

Козак
Наталія Олександрівна

Медична сестра

Глушак Римма Андреевна

Глушак
Рімма Андріївна

Медична сестра

Гавришкевич Елизавета Сергеевна

Гавришкевич
Єлизавета Сергіївна

Медична сестра

Лікарі Ортопедия и травматология
Лікарі Ортопедия и травматология

Ціни на послуги

КодНазва послугиЦінаДе роблять

!

Запис на прийом до ортопеда-травматолога тимчасово призупинено

!

Розрив зв'язок гомілковостопного суглобу - причини, симптоми, лікування

Розрив зв'язок гомілковостопного суглоба - це часткова або повна втрата цілісності сухожиль. Дане пошкодження гомілковостопного суглоба діагностується досить часто. 10% від загального числа травм гомілки - пошкодження зв'язок гомілковостопного суглоба. У процесі фіксування беруть участь 3 групи зв'язок:

 1. Зовнішня.
 2. Внутрішня.
 3. Міжкістна.

Найчастіше травмуються зв'язки, які відносяться до першої групи, так як більш часті рухи гомілковостопного суглоба - це поворот всередину і згинання у напрямку до області ступні. Розрив зв'язок гомілковостопного суглоба може відрізнятися за ступенем деформації волокон:

 1. Розрив 1 ступеня. По-іншому називається - «розтягнення зв'язки», тому що надривається малий відсоток сухожилля.
 2. Пошкодження зв'язок гомілковостопного суглоба 2 ступеня. Характеризується тим, що працездатність зв'язки залишається в нормі, але страждає велика частина волокон.
 3. Пошкодження зв'язок гомілковостопного суглоба 3 ступеня. Це найбільш складний вид патологічного стану, так як відбувається розрив зв'язок гомілковостопного суглоба, тобто травма всіх волокон, а не часткове розривання.

Може бути й інший варіант: відривання волокон від місця, де зв'язка кріпиться. Стає зрозуміло, чому при травмі даного ступеня зв'язка перестає повноцінно функціонувати. При розривах обов'язково проводити лікування під наглядом лікаря.

Причини і симптоми травми

Одна з головних причин розриву - це малорухливий спосіб життя. Внаслідок чого відбувається руйнування, старіння і відмирання опорно-рухової системи. Друга причина - похилий вік. Він значно підвищує ризик травмування, так як з часом м'язова тканина організму стає менш еластичною, кісткова тканина - стоншується, а зв'язки - втрачають силу. Також надрив зв'язок гомілкостопу і повний розрив можуть спровокувати заняття травмонебезпечними видами спорту, неакуратно ходьба з підвертанням стопи, стрибки з висоти і т. д.

Підписатися на здоров❜я

2 рази на місяць відправляємо інформацію про знижки, нові напрямки МЦ "Омега-Київ" та корисні поради від наших лікарів

Ви вже з нами, дякуємо :)

За кількістю первинних волокон розрив зв'язок стопи ділиться на ступені і проявляється наступними симптомами:

 1. Коли ступінь травмування легка, порвалося трохи волокон в гомілкостопі, тобто трапилася мікротравма, то такий стан характеризується незначними болями в період ходьби і, можливо, незначним почервонінням шкірних покривів в області суглоба.
 2. Другий ступінь патології - частковий розрив волокон, вказує на серйозне розривання. В даному випадку людина може відчувати великі проблеми при пересуванні або ж зовсім не може йти.
 3. При найбільш сильній травмі відбувається повний розрив зв'язок гомілкостопа, що веде до порушення працездатності суглоба і людина не може рухати стопою, ходити. Суглоб набрякає із зовнішнього боку щиколотки і ступні. З'являються  гематоми в області гомілки.

При розвитку негативних симптомів необхідно відвідати лікаря.

Лікування при розриві зв'язок гомілкостопу

Сучасне лікування первинних зв'язок гомілкостопу направлено на:

 1. Відновлення цілісності зв'язок.
 2. Ліквідацію симптоматики - больового синдрому, набряклості, гематоми.
 3. Нормалізацію рухів в гомілковостопному суглобі.
 4. Підвищення якості ходи.

Першочергово, коли сталося пошкодження зв'язок гомілковостопного суглоба, будь-якої тяжкості - треба знерухомити стопу. Найпростіший, але не найефективніший спосіб знерухомлення - накладення давлячої пов'язки на голеностоп. Робиться вона не складно - після 1 закріплюючого витка навколо щиколоток, наступні 8-образно намотуються на стопу. Витки повинні бути міцними, але пов'язка не повинна тиснути на шкірні покриви, щоб не порушувати місцевий ток лімфи і венозний відтік.

Крім жорсткої пов'язки з метою знерухомлення може бути накладено гіпс, лонгета, дротова шина Крамера. Ці медичні конструкції використовують в тих випадках, коли лікар діагностує повний розрив зв'язок, який поєднується з переломом або вивихом. Якщо травма зв'язок протікає разом з переломом всередині суглоба стопи, шину накладають так, щоб вона знерухомила не тільки суглоб голеностопа, але і коліно.

В наші дні для знерухомлення стали застосовувати нові функціональні пристосування - ортези. Ортез, зроблений з матерії, може бути пластиковим або металевим. Він по максимуму повторює контури голеностопа, на якому кріпиться за допомогою ремінців або «липучок».

Разрыв связок голеностопа
Разрыв связок голеностопа
Разрыв связок голеностопа
Разрыв связок голеностопа
Разрыв связок голеностопа

Відразу після травмування, коли стався надрив зв'язок гомілковостопного суглоба, слід місцево накласти холод. Лід, накладений на шкірні покриви через шар марлі, знижує больовий синдром, усуває набряклість. Холод правильно накладати в перші 24 години з моменту отримання травми. Через 48 годин навпаки, треба починати лікування теплом.

Простий метод - сухе тепло від мішечка з підігрітим на сковороді піском. Також лікування проводять шляхом накладання напівспиртових компресів. Спирт з водою змішують 1 до 1. В отриманому розчині змочують бинт або шматок тканини, потім він накладається на хворе місце. Зверху влаштовують вощений папір, вату, все це забинтовують. Замість спирту можна взяти горілку. Компреси використовуються тільки тоді, коли шкіра не травмована. Те ж стосується і мазей. Мазі і гелі від запалення нормалізують місцевий кровообіг, ліквідовують набряки, больовий синдром і запальний процес.

Накладати їх потрібно м'якими плавними легкими рухами. Відмінними властивостями від набряку і запалення має спеціальний гель, на основі екстракту кінського каштану. При сильному больовому синдромі може бути введений ін'єкційний анальгетик.

Лікування подібних патологій багато років проводять в клініці «Омега-Київ». Важливо розуміти, що ефективне лікування може провести тільки професійний лікар, використовуючи інноваційні методи.

Профілактика розриву зв'язок

Щоб не довелося проводити лікування, слід займатися профілактикою розривів зв'язок. Обов'язково треба розминати стопи перед заняттями спортом і розтягувати після того, як тренування закінчено. Рекомендується намотувати еластичний бинт, якщо діагностована нестабільність суглоба гомілки. Ще одна порада - носити зручне взуття, з якісною підтримкою гомілки.

Тут важливий:

 1. Відповідний розмір.
 2. Жорсткий задник.
 3. Комфортний носок.
 4. Стабільний супінатор.
 5. Невисокий каблук.

З огляду на частоту травм зв'язок гомілки, заходи по відновленню їх повноцінної роботи включають в себе широке коло маніпуляцій. Але треба запам'ятати, що реабілітація без лікувальної фізкультури та фізіопроцедур неможлива. Від травми, звичайно, ніхто не застрахований, тому якщо розрив трапився, важливо своєчасно почати ефективне лікування.

Корисна інформація

Боли в спине и шее при сидячей работе

Біль у спині та шиї при сидячій роботі

Чего нужно избегать после лечения эрозии шейки матки?

Чого потрібно уникати після лікування ерозії шийки матки?

Боли в спине – показатель протрузии?

Біль у спині – ознака протрузії?

Чем опасен холецистит при беременности?

Чим небезпечний холецистит при вагітності?

Чем опасен токсоплазмоз?

Чим небезпечний токсоплазмоз?

Чем опасен трихомониаз?

Чим небезпечний трихомоніаз?

Чем опасна аденовирусная инфекция?

Чим небезпечна аденовірусна інфекція?

Чем опасна ОРВИ при беременности?

Чим небезпечне ГРВІ при вагітності?

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю