Замовити аналізи на COVID-19 в Омега-Київ

онлайн-запис в МЦ Омега-Київ1Вам потрібна допомога?
Записатись на огляд
Demo

Лікування переломів передплічча

Що таке перелом передпліччя?

Перелом передпліччя - це часткове або повне порушення цілісності однієї або двох кісток. Виникає в результаті травми, при падінні або прямому ударі.

Лікарі Ортопедія і травматологія

Примак Ирина Анатольевна

Примак
Ірина Анатоліївна

Старша медична сестра

Козак Наталья Александровна

Козак
Наталія Олександрівна

Медична сестра

Гавришкевич Елизавета Сергеевна

Гавришкевич
Єлизавета Сергіївна

Медична сестра

Лікарі Ортопедия и травматология
Лікарі Ортопедия и травматология
Лікарі Ортопедия и травматология

Ціни на послуги

КодНазва послугиЦінаДе роблять

!

Запис на прийом до ортопеда-травматолога тимчасово призупинено

!

Діагностика і лікування перелому передпліччя

Перелом передпліччя - це часткове або повне порушення цілісності однієї або двох кісток. Виникає в результаті травми, при падінні або прямому ударі. Найбільш схильні до ризику переломів спортсмени і люди похилого віку.

Передпліччя складається з променевої та ліктьової кістки, які можуть травмуватися окремо або відразу обидві. Потерпілому необхідно надати першу допомогу і терміново доставити в медичну клініку.

Симптоми перелому кісток передпліччя і діагностика

Перелом передпліччя часто зустрічається зі зміщенням уламків і вивихом головки. Залежно від пошкодження м'яких тканин і шкірного покриву розрізняють відкритий і закритий перелом. Але загальна симптоматика характерна для всіх:

  • різкий біль;
  • утворення набряків потерпілого ділянки;
  • деформація передпліччя;
  • гематома;
  • утруднення руху.

Якщо перелом кісток передпліччя стався ближче до ліктьового суглобу, людина не може зігнути руку, ближче до зап'ястя, відсутня обертання кисті. При відкритих переломах в рані видно фрагменти кісткової тканини. Такі пошкодження особливо небезпечні, так як відбувається сильна крововтрата.

При надходженні в лікувальне відділення, лікар проведе огляд і складе клінічну картину травми. Інструментальна діагностика за допомогою рентгенографії та комп'ютерної томографії дозволить визначити характер перелому і стан м'яких тканин і сухожиль.

Лікування перелому передпліччя

Лікування перелому передпліччя направлено на правильне відновлення анатомічної структури та функціоналу кінцівки. Залежно від локалізації перелому та його тяжкості, приймається рішення про вибір лікування, консервативному або операційному методі.

Будь перелом передпліччя супроводжується накладенням шини. Якщо постраждали обидві кістки, то гіпс розташовують від середньої третини плеча до кісточки на кисті.

Простий закритий перелом передпліччя вправляється вручну з наступним накладенням гіпсової пов'язки. Перелом зі зміщенням кісткових уламків проводять за допомогою витягнення руки спеціальними апаратами. Відразу ж накладають гіпсову лангету, щоб натяг пошкодженої ділянки залишалася незмінною. Після висихання гіпсу натяг послаблюють.

При важких осколкових пошкодженнях, коли кількість уламків не дозволяє відтворити анатомічний вид кістки, приймають рішення про хірургічне втручання. Місце, де стався перелом кісток передпліччя розкривають, звільняють від дрібних осколків і фіксують за допомогою металевих елементів. По закінченню операції руку покривають гіпсовою пов'язкою.

Реабілітація після травми

Період відновлення залежить від ступеня тяжкості перелому і особливостей організму. Перелом обох кісток передпліччя передбачає зняття гіпсової пов'язки через 8-12 тижнів, при нескладної травмі променевої кістки через 4-5 тижнів.

Після накладення гіпсового фіксатора на 3 день лікар призначає курс ЛФК. Такі вправи допоможуть уникнути застою крові і м'язової атрофії. На 10 день необхідно скорочувати м'язи під гіпсом, після зняття пов'язки призначають відновне лікування:

  • масажі;
  • лікувальну фізкультуру;
  • фізіотерапевтичні процедури.

Масаж покращує циркуляцію крові, розширює судини і відновлює м'язовий тонус, усуваючи застійні прояви в місці пошкодження. Фізкультура необхідна для розробки рухливості в суглобах і повернення повної амплітуди рухів. Вона надає зміцнюючий ефект і покращує кровопостачання організму.

До фізіотерапевтичних методів відноситься електрофорез, ультра високочастотна і надвисокочастотна терапія. Ці процедури стимулюють м'язи, підвищують метаболізм в тканинах, сприяють загоєнню в місцях переломів.

При своєчасному лікуванні і дотриманні вказівок лікаря, перелом передпліччя повністю виліковується і незабаром потерпілий може повернутися до повноцінного життя.

Лечение переломов предплечья
Лечение переломов предплечья
Лечение переломов предплечья
Лечение переломов предплечья
Лечение переломов предплечья

Корисна інформація

Боли в спине и шее при сидячей работе

Біль у спині та шиї при сидячій роботі

Чего нужно избегать после лечения эрозии шейки матки?

Чого потрібно уникати після лікування ерозії шийки матки?

Боли в спине – показатель протрузии?

Біль у спині – ознака протрузії?

Чем опасен холецистит при беременности?

Чим небезпечний холецистит при вагітності?

Чем опасен токсоплазмоз?

Чим небезпечний токсоплазмоз?

Чем опасен трихомониаз?

Чим небезпечний трихомоніаз?

Чем опасна аденовирусная инфекция?

Чим небезпечна аденовірусна інфекція?

Чем опасна ОРВИ при беременности?

Чим небезпечне ГРВІ при вагітності?

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю