Аналізи на COVID-19 в Омега-Київ Замовити

Demo

Лікування дисметаболічної енцефалопатії в Києві

Що таке дисметаболічна енцефалопатія?

Дисметаболічна енцефалопатія - патологічний стан, для якого характерні дистрофічні зміни тканин головного мозку. Це захворювання є групою різних патологій вродженого або набутого характеру.

Лікарі Неврологія

Тернопольский Сергей Петрович

Тернопольський
Сергій Петрович

Лікар-невропатолог першої категорії, лікар-вертебролог

Волынская Людмила Александровна

Волинська
Людмила Олександрівна

Лікар-невропатолог вищої категорії, лікар-вертебролог, лікар-рефлексотерапевт

Миненко Татьяна Викторовна

Міненко
Тетяна Вікторівна

Лікар-невропатолог

Заложникова Елена Ивановна

Заложнікова
Олена Іванівна

Головна медична сестра вищої категорії

Примак Ирина Анатольевна

Примак
Ірина Анатоліївна

Старша медична сестра

Козак Наталья Александровна

Козак
Наталія Олександрівна

Медична сестра

Гавришкевич Елизавета Сергеевна

Гавришкевич
Єлизавета Сергіївна

Медична сестра

Попова Дина Владимировна

Попова
Діна Володимирівна

Медична сестра

Ціни на послуги

Код Назва послуги Ціна Де роблять
2001
Прийом лікаря невролога (консультація, огляд)

Прийом лікаря невролога (консультація, огляд)

450 грн.
вул. М. Максимовича 10
вул. А. Малишка 39
2002
Повторний прийом лікаря невролога (консультація, огляд)

Повторний прийом лікаря невролога (консультація, огляд)

350 грн.
вул. М. Максимовича 10
вул. А. Малишка 39
64
Загальний розгорнутий аналіз крові (22 параметри, ШОЕ, формула) 1 день

Загальний розгорнутий аналіз крові (22 параметри, ШОЕ,лейкоцитарна формула)

140 грн.
вул. Володимирська 81-А
вул. М. Максимовича 10
пр-т В. Маяковського 70
вул. А. Малишка 39
62
Аналіз сечі загальний (13 параметрів та мікроскопія) 1 день

Аналіз сечі загальний (13 параметрів та мікроскопія)

110 грн.
вул. Володимирська 81-А
вул. М. Максимовича 10
пр-т В. Маяковського 70
вул. А. Малишка 39
2140
Стандартна відеоенцефалограма ВЕЕГ (до 15 хв.)

Стандартна відеоенцефалограма  ВЕЕГ  (до 15 хв.) 

570 грн.
вул. М. Максимовича 10
Показати весь список послуг

Дисметаболічна енцефалопатія - патологічний стан, для якого характерні дистрофічні зміни тканин головного мозку. Це захворювання є групою різних патологій вродженого або набутого характеру. Патологічні зміни зачіпають всю центральну нервову систему. При хворобах внутрішніх органів утворюються токсичні сполуки, які проникають в кровоносне русло і призводять до відмирання нервових клітин мозку. В основі патологічного стану лежить недостатність кровообігу в мозку, наявність гіпоксії, некроз, що призводить до відмирання клітин.

Класифікація

Дисметаболічна енцефалопотія підрозділяється на види, кожен з який має свої певні симптоми і відрізняється методами лікування. У клінічній медицині прийнята класифікація стану людини в залежності від протікання основного порушення. Тому патологію можна розділити на такі типи енцефалопатії як:

 • печінкова;
 • уремічна;
 • панкреатична;
 • діабетична;
 • гіперосмолярна;
 • постдіалізна.

Кожен різновид патології має свої відмінні характеристики, обумовлені метаболічними порушеннями, характерними для основного захворювання. Розлад може виникати з різних причин і від цього залежать основні симптоми протікання хвороби.

Симптоми дисметаболічної енцефалопатії

Клінічна картина енцефалопатії зумовлена ​​порушенням функції головного мозку внаслідок чого відбуваються дистрофічні порушення. Симптоми хвороби можуть мати різний ступінь інтенсивності у кожного хворого. Для енцефалопатії характерні такі ознаки як:

 • погіршення пам'яті;
 • порушення концентрації уваги;
 • емоційні порушення;
 • сильні головні болі;
 • запаморочення;
 • швидка стомлюваність після розумової і фізичної праці;
 • порушення сну.

Це тільки загальні симптоми протікання енцефалопатії, так як для кожного виду патології і ступеня її розвитку виникають і інші характерні ознаки розвитку хвороби. Залежно від цього підбираються і методики лікування.

Крім придбаної енцефалопатії, може бути і вроджена патологія. Основною причиною виникнення вроджених порушень можуть бути різноманітні генетичні дефекти, інфекційні хвороби, гіпоксія плода, аномалії розвитку мозку, інтоксикація. Всі ці порушення розвиваються у малюка внутрішньоутробно. Ураження нервової системи найчастіше відбувається і під час пологів при отриманні травми. Основними симптомами вроджених аномалій вважаються такі як:

 • занепокоєння новонародженого, надмірна рухова активність;
 • порушення м'язового тонусу;
 • порушення смоктання і ковтання;
 • судоми;
 • порушення сну;
 • пронизливий крик;
 • сильне набухання тім'ячка.

При появі перших ознак, обов'язково потрібно звернутися до лікаря, для проведення обстеження та призначення лікування.

Лікування дисметаболічної енцефалопатіі

При підозрі на дисметаболічну енцефалопатію, лікар проводить комплекс діагностичних заходів. Перш за все, призначається проведення клінічних досліджень, що дозволяють визначити рівень змін в організмі. Крім цього, призначаються і інструментальні методи обстеження, а саме такі як ультразвукова діагностика, комп'ютерна томограма, доплерографія.

Залежно від стадії протікання хвороби, підбирається і методика проведення лікування, однак, варто пам'ятати, що дистрофічні процеси, що відбуваються в тканинах головного мозку практично незворотні. Однак, домогтися поліпшення стану можна шляхом застосування медикаментозних препаратів. При проведенні лікування, обов'язково потрібно враховувати причину, яка спровокувала виникнення патологічного стану.

Для проведення терапії призначають вітаміни групи В, препарати, що покращують кровопостачання головного мозку, антиоксиданти, ноотропи, детоксикаційні, седативні засоби, протисудомні препарати.

Крім того, в програму комплексної терапії обов'язково потрібно включити масаж шийно-комірцевої зони, фізіотерапію, лікувальну гімнастику, а також голкорефлексотерапію. Всі ці методики допомагають значно поліпшити самопочуття хворого.

Лечение дисметаболической энцефалопатии в Киеве
Лечение дисметаболической энцефалопатии в Киеве
Лечение дисметаболической энцефалопатии в Киеве
Лечение дисметаболической энцефалопатии в Киеве
Лечение дисметаболической энцефалопатии в Киеве
Лечение дисметаболической энцефалопатии в Киеве

Печінкова енцефалопатія

Печінкова енцефалопатія - одне з найбільш важких ускладнень перебігу печінкової недостатності, що являє собою токсичне ураження центральної нервової системи. Цей стан проявляється у вигляді:

 • зниження інтелекту;
 • депресії;
 • ендокринних і неврологічних розладів.

Для постановки точного діагнозу проводяться біохімічні проби печінки, ультразвукова діагностика жовчного міхура і печінки, томографія, електроенцефалографія. Для проведення лікування дисметаболічної енцефалопотії цього виду пацієнту призначається дієтотерапія, усунення інфекції, очищення кишечника, а також різного роду симптоматичні методики.

Печінкова енцефалопатія при хворобі печінки зустрічається не так вже й часто, але має дуже тяжкий результат і в більшості випадків призводить навіть до смерті пацієнта. При своєчасно проведеній терапії можна позбутися від патологічного стану і не допустити виникнення ускладнення.

Профілактика хвороби полягає у відмові від споживання алкогольних напоїв, неконтрольованого прийому медикаментозних препаратів і своєчасному лікуванні захворювань, які призводять до виникнення печінкової енцефалопатії.

Уремічна енцефалопатія

Порушення діяльності центральної нервової системи може бути спровоковано токсичними речовинами, що виділяються при протіканні ниркової недостатності. Розпізнати протікання хвороби можна по порушенню концентрації уваги. Це найперша ознака, а потім може спостерігатися пригнічення свідомості, атаксія, зміна м'язового тонусу.

Діагноз грунтується на клінічному протіканні хвороби, а також проведених лабораторних дослідженнях, за якими можна розпізнати протікання ниркової недостатності. Лікування в такому випадку симптоматичне і спрямоване в першу чергу на усунення епілептичних припадків. При відсутності грамотно проведеної терапії, дисметаболічна енцефалопотія прогресує аж до настання летального результату.

Для проведення профілактики, потрібно обмежити надходження в організм алюмінію. Для профілактики вродженої енцефалопатії потрібно адекватне ведення вагітності з проходженням всіх необхідних обстежень, вибір кращого способу розродження, дотримання всіх правил догляду за новонародженими.

Панкреатична енцефалопатія

Панкреатична енцефалопатія виникає внаслідок протікання панкреатиту. Характеризується ця патологія гострим початком, але з кожним днем ​​симптоматика все більше наростає. Буквально на 3-5 день з'являються галюцинації, судоми, порушення свідомості.

Подібний стан виникає при порушенні діяльності підшлункової залози, внаслідок вивільнення токсинів.

Лікування дисметаболічної енцефалопотіі являє собою застосування медикаментозних препаратів, які допоможуть усунути наявні порушення. Якщо подібний стан був спровокований серйозними ушкодженнями підшлункової залози, то показано проведення хірургічного втручання.

Діабетична енцефалопатія

Діабетична енцефалопатія виникає в результаті неврологічних порушень. Подібне порушення зустрічається досить рідко, а також викликає певне здивування у пацієнтів.

Найчастіше з цим порушенням стикаються пацієнти з діабетом першого типу. Основною особливістю цього захворювання є те, що воно не виникає самостійно, а тільки як наслідок вже наявних порушень. Найбільш частими причинами вважаються травми, судинні хвороби, токсичне ураження.

Будь-які перепади показників рівня глюкози в крові можуть стати передумовою до порушення обмінних процесів в організмі. В результаті цього виділяються токсичні речовини, які проникають в кровотік, який потім доставляє їх в область головного мозку. В основному додатково ще спостерігається атеросклероз.

До основних симптомів діабетичної дисметаболічної енцефалопотіі відносяться такі як:

 • прояв вегето-судинної дистонії;
 • головний біль та запаморочення;
 • швидка стомлюваність і постійне нездужання;
 • панічний стан.

Всі ці симптоми свідчать про те, що обов'язково потрібно звернутися до лікаря для проведення обстеження і подальшого комплексного лікування. Терапія направлена ​​на коригування рівня глюкози в крові. Важливо також враховувати стан нервової системи і ступінь ураження головного мозку. Показано застосування потужних антиоксидантів, вітамінів, церебропротекторов, потрібна корекція ліпідного обміну.

Гіперосмолярна енцефалопатія

Гиперосмолярная енцефалопатія характеризується ураженням нервової системи в результаті нестачі рідини в організмі. Цей стан може бути обумовлено сильним зневодненням внаслідок рясної діареї, після застосування сечогінних засобів, а також опіках зі значним ураженням шкірних покривів.

Основними симптомами такого порушення є:

 • сильна спрага;
 • постійна сонливість;
 • порушення свідомості аж до стану коми.

Для проведення лікування дисметаболічної енцефалопатіі застосовуються медикаментозні препарати, симптоматична терапія, а також показано дотримання дієти.

 

Постдіалізна енцефалопатія

Постдіалізна енцефалопатія є наслідком ускладнень проведення діалізу. Подібний стан виникає досить рідко, проте, може мати серйозні наслідки для здоров'я і небезпечні ускладнення. Цей стан може виникати в результаті накопичення в організмі надмірної кількості алюмінію.

Найбільш поширеною ознакою захворювання вважається порушення мовної функції, що поєднується зі зміною моторики, епілептичними припадками, а також виникненням проблем з інтелектуальною діяльністю.

Незалежно від основних причин виникнення дисметаболічної енцефалопатії, обов'язково потрібно при появі перших ознак погіршення стану звернутися до лікаря для проведення обстеження і лікування.

Корисна інформація

Боли в спине и шее при сидячей работе

Біль у спині та шиї при сидячій роботі

Чего нужно избегать после лечения эрозии шейки матки?

Чого потрібно уникати після лікування ерозії шийки матки?

Боли в спине – показатель протрузии?

Біль у спині – ознака протрузії?

Чем опасен холецистит при беременности?

Чим небезпечний холецистит при вагітності?

Чем опасен токсоплазмоз?

Чим небезпечний токсоплазмоз?

Чем опасен трихомониаз?

Чим небезпечний трихомоніаз?

Чем опасна аденовирусная инфекция?

Чим небезпечна аденовірусна інфекція?

Чем опасна ОРВИ при беременности?

Чим небезпечне ГРВІ при вагітності?

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю