1Вам потрібна допомога?
Facebook Messenger WhatsApp
Записатись на огляд
Demo

Вада серця - симптоми, діагностика, лікування

Порок сердца - симптомы, диагностика, лечение
Порок сердца - симптомы, диагностика, лечение
Порок сердца - симптомы, диагностика, лечение
Порок сердца - симптомы, диагностика, лечение

ТОЧНА ДІАГНОСТИКА

БІЛЬШЕ 14 РОКІВ ДОСВІДУ

РЕЗУЛЬТАТ У НАЙКОРОТШІ ТЕРМІНИ

ВІДДІЛЕННЯ З ДЕННИМ СТАЦІОНАРОМ

Що таке вада серця?

Вада серця - це патологія, для якої характерно порушення анатомії окремих частин серцевого м'яза, клапанів, перегородок, великих судин.

Лікарі Кардіологія

Фещук Елена Александровна
Фещук
Олена Олександрівна
Лікар-кардіолог вищої категорії, лікар-терапевт
Примак Ирина Анатольевна
Примак
Ірина Анатоліївна
Старша медична сестра
Козак Наталья Александровна
Козак
Наталія Олександрівна
Медична сестра
Глушак Римма Андреевна
Глушак
Рімма Андріївна
Медична сестра
Тарасова Мария Анатольевна
Тарасова
Марія Анатоліївна
Медична сестра-акушерка
Лікарі Кардиология

Ціни на послуги

Код Назва послуги Ціна Де роблять
2007
Прийом лікаря кардіолога (консультація, огляд)

Прийом лікаря кардіолога (консультація, огляд)

600 грн.
ул. М. Максимовича 10
179
Електрокардіограма з розшифровкою (12 каналів)

Електрокардіограма з розшифровкою (12 каналів)

150 грн.
ул. М. Максимовича 10
257
Електрокардіограма (автовисновок)

Електрокардіограма (автовисновок)

100 грн.
ул. М. Максимовича 10
67
УЗД сердця (ехокардіоскопія)

УЗД сердця (ехокардіоскопія)

500 грн.
ул. М. Максимовича 10
ул. А. Малышко 39
470
ПЛР. КардіоГенетіка Гіпертонія 4 дні

ПЛР. КардіоГенетика Гіпертонія

600 грн.
ул. Владимирская 81-А
ул. М. Максимовича 10
пр-т В. Маяковского 70
ул. А. Малышко 39
Показати весь список послуг

Часті питання

Що таке вада серця? 

Здоровий серцевий м'яз - це працюючий цілодобово м'язовий насос, який качає кров від передсердь до шлуночків. При серцевих вадах відбуваються негативні зміни в самому органі або в великих судинах, при яких оборот крові ставати не правильним.

Як лікувати вади серця?

Придбані вади вимагають призначення лікарем спеціальних медикаментів. Препарати лікар призначає залежно від конкретної патології. Це можуть бути антибактеріальні засоби, гормони, гіпотензивні препарати.

Чи не хірургічним способом усунути порок неможливо. Лікування вроджених вад серця проводиться комплексно. Допомога передбачає хірургічне лікування. За свідченнями лікуються прояви серцевої недостатності. Лікар прописує медикаменти, які знижують згортання крові.

Як визначити ваду серця?

Як визначити патологію своєчасно? Діагностування вад серцевого м'яза може бути проблематичним, так як симптоматика може бути відсутньою. Тому, настільки важливо щорічно проходити медичний огляд.

При загостренні патології розвиваються характерні симптоми. Людина відчуває задишку, часте серцебиття, проявляється набряклість ніг. Як тільки розвинулася негативна симптоматика треба негайно відвідати лікаря-кардіолога. У клініці "Омега-Київ" готові провести ефективне лікування.

Як проявляється вада серця? 

Симптоматика патології проявляється у вигляді посиніння навколо губ, можуть посиніти вуха, ноги, руки, ніс. Ціаноз яскравіше проявляється при фізичній активності дитини, але в особливо серйозних ситуаціях - навіть в стані спокою. Задишка при слабкому напруженні м'язів також може говорити про присутність вади серця. Малюк може часто застуджуватися.

Найнебезпечніший час при вроджених вадах - перші роки життя дитини, протягом яких організм розвивається. У більш дорослих дітей можуть траплятися несподівані непритомністі, спостерігатися блідо-синя шкіра, загальна слабкість.

Вада серця - це патологія, для якої характерно порушення анатомії окремих частин серцевого м'яза, клапанів, перегородок, великих судин. Через це порушується правильна робота серця - воно перестає якісно забезпечувати киснем органи і тканини, в результаті розвивається «кисневе голодування» або гіпоксія, а також серцева недостатність.

Класифікація вад серця

Класифікуються вади серця на 2 великі групи за механізмом виникнення: придбані і вроджені. Набуті вади можуть розвинутися абсолютно в будь-якому віці. Причини розвитку патології: ревматизм, сифілітична хвороба, гіпертонія і ішемія, а також виражений атеросклероз судин, кардіосклероз, травмування серця.

Вроджені вади розвиваються у плоду через неправильний розвиток органів і систем у той час, коли закладаються клітинні групи. Медицина виділяє 2 причини таких порушень: зовнішні і внутрішні. Перші - це погана екологія, захворювання матері в період виношування дитини, прийом під час вагітності токсичних медикаментів. Внутрішні причини пов'язані з спадковим фактором і збоєм гормонального фону. Якщо у батьків була вада серця, то ймовірно, що патологія буде і у дітей.

Лікарі виділяють наступні види захворювання:

 1. Чисті. Виявляється патологія ізольованою зміною в одному клапані, супроводжується звуженням одного отвору.
 2. Складні. Це патологія комбінації 2-х і більше порушень будови.
 3. Комбінований порок серця.

Найбільш складні комбінації проблем в анатомічному плані, коли діагностуються ураження декількох отворів і клапанів серцевого м'яза. Залежно від місця, де локалізується ураження серця, можна виділити пороки серцевих клапанів, і пороки міжшлуночкової і міжпередсердної перегородок.

Фактори ризику вроджених вад серця

Ризик того, що розвинеться порок серця стає вище у тих людей, в роду у яких були родичі з синдромом Дауна. Також ризик підвищується, якщо жінка в період виношування дитини пила спиртні напої, курила, вживала заборонені препарати або токсичні медикаменти. Вірусна інфекція, перенесена жінкою під час виношування малюка в перші місяці вагітності, наприклад, краснуха, також може стати причиною вади серця.

Зазвичай вроджений порок серця - структурна аномалія, наприклад, патологічні отвори і дефекти клапанів. Може спостерігатися стеноз клапанів, вони можуть бути абсолютно закриті або може бути зафіксована серцева недостатність. Також можуть бути присутніми проблеми з серцевими стінками.

Наявність отворів або патологій між лівою і правою половинками серцевого м'яза приводять до перемішування венозної і артеріальної крові. Вада серця може бути спровокована проблемами з міокардом, які є причиною серцевої недостатності, а також неправильним з'єднанням серцевого м'яза і великих кровоносних судин між собою.

Вроджені вади серця

ВВС - це окрема група серцевих патологій, які об'єднані присутністю дефектів анатомії серця, його клапанів або судин, які виникли під час розвитку в утробі матері, і стали причиною змін внутрішньосерцевої та системної гемодинаміки. Симптоми вродженої вади серця знаходяться в залежності від її різновиду.

Найбільш характерні симптоми:

 1. Блідість або синюшність шкіри.
 2. Відставання в фізичному розвитку.
 3. Ознаки дихальної та серцевої недостатності.

Якщо розвинулася негативна симптоматика і лікар підозрює вроджену ваду серця, він призначає наступні методи діагностування:

 1. Електрокардіограма.
 2. ФКГ.
 3. Рентген.
 4. ЕхоКГ.
 5. Катетеризація серцевого м'яза і аортография.
 6. Кардіографія.
 7. Магнітно-резонансна томографія.

Зазвичай вроджені вади серця лікують за допомогою хірургічної операції - оперативної корекції аномалії, яка була виявлена.

Діагностування серцевих вад

Діагностика серцевих вад починається з обстеження жінки під час вагітності. Лікар слухає серцебиття плода і може запідозрити вади серця. Лікар проводить обстеження на предмет життєздатності ще не народженого малюка.

Відразу після пологів лікарі-неонатологи проводять огляд дитини, прослуховують у неї серцеві шуми, ретельно спостерігають за першими годинами і днями життя. Якщо з'являється необхідність, малюка відправляють в спеціалізований медичний заклад. Диспансеризація малюків і школярів включає в себе такі процедури як огляд лікарем-педіатром і аускультація серцевого м'яза. Якщо чуються невизначені шуми, дитина направляється до лікаря-кардіолога, обов'язково призначають:

 • ЕКГ;
 • УЗД;
 • фонокардіографію.

На фонокардіографії лікар за допомогою спеціального приладу записує і потім розшифровує звуки серця. Шум може бути функціональним і органічним. Ультразвукове дослідження і доплер ехокардіографії серця дає можливість візуально розглянути, як працюють різні серцеві відділи, клапани, а також визначити яка товщина м'язи, чи присутній зворотний закид крові.

Вада серця - симптоми, діагностика, лікування - фотографії

omega
omega
omega
omega
omega
omega
omega
omega

Рентген дає можливість діагностувати розширення окремих частин серцевого м'яза і аорти. У ряді випадків для цього і застосовують метод контрастування стравоходу. В цьому випадку обстежуваний ковтає спеціальну речовину - контраст. Спеціаліст, який проводить обстеження оцінює його просування. Певна вада серця може викликати відхилення стравоходу. За цим показником, можливо, говорити про присутність дефектів анатомічного характеру.

Клінічна картина набутих вад

Симптоми набутих вад наростають з часом протікання патології. Придбана вада серця має всі ознаки серцевої недостатності:

 • Задишка.
 • Загальна слабкість і втома.
 • Набряклість ніг і області живота.

Всі ці симптоми розвиваються через те, що в організмі накопичується велика кількість рідини.

Вроджена вада серця - лікування і прогноз

Часто мама і тато задаються питанням, чи несе небезпеку вроджена вада серця.

Сьогодні прогноз для дітей, яким поставлено діагноз вада серця в рази краще, ніж ще кілька десятиліть тому. Завдяки інноваціям в діагностуванні і терапії, більшість серцевих патологій успішно лікуються, і діти живуть довго, активно і повноцінно.

Лікування придбаних серцевих вад

Коли патологія тільки починає розвиватися, можна провести консервативне лікування. Вибір потрібних медикаментів виконується на підставі типу вади, стадії хвороби і тяжкості серцевої недостатності.

Якщо хвороба прогресує, симптоматика наростає, то проводиться хірургічне лікування - пластика або протезування клапана, який пошкоджений. При деяких різновидах вад, наприклад, аортальний стеноз або недостатність - лікування можливо провести за допомогою малоінвазивних методів. Але зазвичай виконується звичайна лапаратомна операція на серцевій області зі штучним зверненням крові.

Корисна інформація

Что делать, если плохие анализы мочи?

Що робити, якщо погані аналізи сечі?

Боли в спине и шее при сидячей работе

Біль у спині та шиї при сидячій роботі

Чего нужно избегать после лечения эрозии шейки матки?

Чого потрібно уникати після лікування ерозії шийки матки?

Боли в спине – показатель протрузии?

Біль у спині – ознака протрузії?

Чем опасен холецистит при беременности?

Чим небезпечний холецистит при вагітності?

Чем опасен токсоплазмоз?

Чим небезпечний токсоплазмоз?

Чем опасен трихомониаз?

Чим небезпечний трихомоніаз?

Чем опасна аденовирусная инфекция?

Чим небезпечна аденовірусна інфекція?