онлайн-запис в МЦ Омега-Київ1Вам потрібна допомога?
Записатись на огляд
Demo

Тахікардія

Що таке тахікардія?

Тахікардія - це патологічний вид роботи серця, який характеризується почастішенням ритму протягом великої кількості часу і не обумовлений блискавичною реакцією на подразник, як це буває у здорових людей.

Лікарі Кардіологія

Фещук Елена Александровна

Фещук
Олена Олександрівна

Лікар-кардіолог вищої категорії, лікар-терапевт

Примак Ирина Анатольевна

Примак
Ірина Анатоліївна

Старша медична сестра

Козак Наталья Александровна

Козак
Наталія Олександрівна

Медична сестра

Глушак Римма Андреевна

Глушак
Рімма Андріївна

Медична сестра

Гавришкевич Елизавета Сергеевна

Гавришкевич
Єлизавета Сергіївна

Медична сестра

Лікарі Кардиология

Ціни на послуги

Код Назва послуги Ціна Де роблять
2007
Прийом лікаря кардіолога (консультація, огляд)

Прийом лікаря кардіолога (консультація, огляд)

600 грн.
вул. М. Максимовича 10
179
Електрокардіограма з розшифровкою (12 каналів)

Електрокардіограма з розшифровкою (12 каналів)

150 грн.
вул. М. Максимовича 10
257
Електрокардіограма (автовисновок)

Електрокардіограма (автовисновок)

100 грн.
вул. М. Максимовича 10
67
УЗД сердця (ехокардіоскопія)

УЗД сердця (ехокардіоскопія)

500 грн.
вул. М. Максимовича 10
вул. А. Малишка 39
1145
КТ серця для підрахунку кальцію в коронарних судинах

КТ серця для підрахунку кальцію у коронорни судинах ( Ca-scoring )

1500 грн.
вул. М. Максимовича 10
вул. А. Малишка 39
Показати весь список послуг

Тахікардія - це патологічний вид роботи серця, який характеризується почастішенням ритму протягом великої кількості часу і не обумовлений блискавичною реакцією на подразник, як це буває у здорових людей. При цьому пульс у людини підвищується до показника понад 100 ударів в хвилину, при нормі в 60-89 ударів.

Найчастіше людина довгий час не звертає увагу на те, що серце працює як-то не так і не вдається точно визначити, як давно почалися проблеми. Лікування тахікардії направлено на погашення симптомів, боротьбу з причинами захворювання і підтримка нормальної роботи серця.

Види тахікардії

Тахікардію класично ділять на два види: фізіологічну, яка властива і здоровому населенню і патологічну, яка має свої підвиди: синусова і пароксизмальна тахікардії.

Основними ознаками синусової тахікардії є:

 • Прискорений ритм серцебиття;
 • Слабкість, запаморочення, ниючі головні болі;
 • Стискаючий біль в грудях, виникнення задишки.

Пароксизмальна тахікардія характеризується особливо прискореним ритмом серця, який може досягати понад 150-220 ударів в хвилину. Захворювання часто супроводжується запамороченням (аж до втрати свідомості), різко виникаючим шумом у вухах і болями в області серця.

Симптоматика тахікардії

Симптоми захворювання з'являються не відразу, тому людина може довгий час не здогадуватися про свою недугу, а звернутися до лікаря тільки після появи тих чи інших ознак. При цьому, чим довше хворий відкладає неприємний похід в лікарню, тим більш вираженою стає і симптоматика. До симптомів тахікардії відносяться:

 • Відчуття свого серцебиття навіть в повному спокої. У нормі людина не відчуває, як у нєї б'ється серце, таке можливо тільки при високих навантаженнях або викиді адреналіну, а ось при тахікардії такий симптом може бути.
 • Задишка і брак повітря.
 • Запаморочення.
 • Швидка втомлюваність.
 • Зниження працездатності людини.

Багато працюючих людей, які страждають тахікардією, повідомляють лікаря про те, що раніше вони могли кілька годин займатися справами, тепер же їх вистачає на значно менший відрізок часу. В основному, такі симптоми тахікардії пояснюються тим, що через швидке перекачування крові серцем, органи і тканини не встигають насититися достатньою кількістю кисню, що призводить до погіршення самопочуття.

Причини тахікардії

Причинами можуть бути різні захворювання. Як показує практика, найчастіше тахікардія виникає у людей з уже наявними проблемами серця або у людей з групи ризику. Вік пацієнтів - від юнацького до старечого.

У ранньому віці причинами тахікардії можуть стати вроджені вади серця. У дорослих захворювання можуть викликати ендокардити, запалення перикарда та інші хвороби, які і є винуватцями появи симптомів. Коли пацієнт звертається до фахівця зі своїм комплексом симптомів, починається виявлення причин виникнення захворювання, а також діагностика стану людини для виявлення можливих супутніх захворювань. Сама по собі діагностика - це важливий етап підготовки до лікування.

Діагностика

Для діагностики тахікардії проводять:

 • ЕКГ. Дозволяє визначити функціональні зміни в роботі серця.
 • Холтерівське моніторування (процес добової фіксації роботи серця апаратом ЕКГ).
 • Ехокардіографія (УЗД серця). Дає можливість відстежити органічні зміни в будові серця, наприклад наявність зайвих хорд чи вади будови.

Додатково проводять ЕЕГ і загальний аналіз крові.

Тахикардия
Тахикардия
Тахикардия
Тахикардия
Тахикардия
Тахикардия
Тахикардия
Тахикардия

Лікування тахікардії

Лікування грунтується на знятті нападу і подальшому лікуванні захворювань - причин, якими викликана тахікардія. Зазвичай, лікування тахікардії серця направлено на оздоровлення організму і медикаментозну підтримку правильної роботи серця. Наприклад, якщо тахікардія обумовлена ​​невротичними патологіями, то хворому призначають консультацію невролога і лікарські препарати. У цьому випадку лікування проводять як прийомом звичайної валер'янки, так і досить серйозними препаратами.

Якщо поява тривалого прискореного серцебиття обумовлена захворюваннями ендокринної системи, то в більшій частині проводять лікування за рахунок препаратів, які виписуються лікарем-ендокринологом.

Тахікардія може бути обумовлена ​​серцевою недостатністю, в цьому випадку пацієнту призначають препарати, які відносяться до групи серцевих глікозидів.

Пацієнт з виявленою тахікардією повинен дотримуватися певного режиму роботи і відпочинку, дієти та інших заходів, спрямованих на профілактику загострень. Профілактика є корисним заходом і для здорового населення, вона допоможе уникнути появі в майбутньому таких серйозних проблем з роботою серця.

Корисна інформація

Боли в спине и шее при сидячей работе

Біль у спині та шиї при сидячій роботі

Чего нужно избегать после лечения эрозии шейки матки?

Чого потрібно уникати після лікування ерозії шийки матки?

Боли в спине – показатель протрузии?

Біль у спині – ознака протрузії?

Чем опасен холецистит при беременности?

Чим небезпечний холецистит при вагітності?

Чем опасен токсоплазмоз?

Чим небезпечний токсоплазмоз?

Чем опасен трихомониаз?

Чим небезпечний трихомоніаз?

Чем опасна аденовирусная инфекция?

Чим небезпечна аденовірусна інфекція?

Чем опасна ОРВИ при беременности?

Чим небезпечне ГРВІ при вагітності?

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю