онлайн-запис в МЦ Омега-Київ1Вам потрібна допомога?
запис на прийом через Telegram запис на прийом через WhatsApp запис на прийом через Facebook Messenger
Записатись на огляд
Demo

Тиреоїдит

Що таке тиреоїдит?

Тиреоїдит - це запальний процес, пов'язаний з ураженням щитовидної залози. Основною формою прояву даного захворювання є відчуття тиску і поява болю в області шиї.

Лікарі Ендокринологія

Бигун Неля Ананьевна

Бігун
Неля Ананівна

Лікар-ендокринолог вищої категорії

Бигун Мария Вадимовна

Бігун
Марія Вадимівна

Лікар-ендокринолог

Примак Ирина Анатольевна

Примак
Ірина Анатоліївна

Старша медична сестра

Козак Наталья Александровна

Козак
Наталія Олександрівна

Медична сестра

Глушак Римма Андреевна

Глушак
Рімма Андріївна

Медична сестра

Тарасова Мария Анатольевна

Тарасова
Марія Анатоліївна

Медична сестра-акушерка

Гавришкевич Елизавета Сергеевна

Гавришкевич
Єлизавета Сергіївна

Медична сестра

Ціни на послуги

Код Назва послуги Ціна Де роблять
17
Прийом лікаря ендокринолога з рекомендаціями

Прийом лікаря ендокринолога з рекомендаціями

450 грн.
вул. Володимирська 81-А
вул. А. Малишка 39
55
УЗД щитоподібної залози + доплер

УЗД щитоподібної залози + кольорове/енергетичне доплерівське картування

350 грн.
вул. Володимирська 81-А
вул. М. Максимовича 10
вул. А. Малишка 39
91
Тиреотропний гормон (ТТГ) 1 день

Тиреотропний гормон (ТТГ)

150 грн.
вул. Володимирська 81-А
вул. М. Максимовича 10
пр-т В. Маяковського 70
вул. А. Малишка 39
92
Тироксин вільний (FТ4) 1 день

Тироксин вільний (FТ4)

150 грн.
вул. Володимирська 81-А
вул. М. Максимовича 10
пр-т В. Маяковського 70
вул. А. Малишка 39
376
Тироксин загальний (Т4) 1 день

Тироксин загальний (Т4)

150 грн.
вул. Володимирська 81-А
вул. М. Максимовича 10
пр-т В. Маяковського 70
вул. А. Малишка 39
Показати весь список послуг

Питання відповідь

Які є види тиреоїдиту?

У медичній практиці в даний момент існує кілька класифікацій даного захворювання. Їх виділяють в залежності від значимості тих чи інших факторів. Так, клінічна ендокринологія виділяють різновиди цієї хвороби, грунтуючись на особливостях їх розвитку та поширенні в організмі людини і прояві самого захворювання. Звідси розрізняють такі його форми:

 • гостру;
 • підгостру;
 • хронічну.

При цьому підгострий тип захворювання може зустрічатися в трьох клінічних формах. Звідси виділяють: гранулематозний, пневмоцистний і лімфіцітарний тиреоїдит. За характером поширення виділяють вогнищевий і дифузний. Хронічна форма включає в себе: аутоімунний, фіброзний, а також туберкульозний, сифілітичний, септомікозний.

Тиреоїдит: ознаки і лікування

Щитовидна залоза, або щитовидка - це один з важливих органів життєдіяльності людини, який при своїх дуже незначних обсягах і вазі (менше 20 грам) забезпечує щоденну роботу організму в цілому. Саме щитовидна залоза виробляє такі речовини, як тироксин і трийодтиронін, завдяки яким людина отримує необхідну для активного життя енергію. Як показують дослідження, в основному всіляких захворювань щитовидної залози схильні жінки, втім, і чоловікам нехтувати рекомендаціями медиків теж не варто.

Що таке тиреоїдит?

Тиреоїдит - це запальний процес, пов'язаний з ураженням щитовидної залози. Основною формою прояву даного захворювання є відчуття тиску і поява болю в області шиї. Пацієнту при запаленні щитовидки, як правило:

 • важко ковтати їжу;
 • голос хворого стає сиплим;
 • збільшуються лімфатичні вузли;
 • температура тіла значно підвищується, виникає відчуття ознобу.

Дана хвороба може мати різні причини виникнення і різні форми прояву, але всі види даної інфекції мають одну загальну особливість - це наявність в організмі людини запалення, якому властиво вражати тиреоїдні тканини, тобто тканини щитовидної залози. У будь-якому випадку потрібна повна діагностика тиреоїдиту.

Симптоми тиреоїдиту

Симптоми тиреоїдиту як патології щитовидної залози проявляються в організмі людини в залежності від ступеня розвитку захворювання.

Гострий:

 1. Запалення щитовидки характеризується утворенням в її тканинах гнійника (абсцесу).
 2. У хворого температура тіла піднімається до 40 ° С, виникає відчуття сильного ознобу, а також різкі болі в області шиї, які помітно посилюються при кашлі, ковтанні їжі, найменшому русі голови.
 3. З'являється відчуття слабкості.
 4. Болять м'язи і суглоби, спостерігається збільшення щитовидної залози.
 5. Стан пацієнта оцінюється як важкий.

Підгострий:

 1. Розвиток хвороби починається з легкого нездужання, появи незначної припухлості щитовидки.
 2. Болі стають сильнішими тільки під час жування твердої їжі.
 3. Температура тіла в межах 38°С, хворий відчуває легкий озноб.
 4. Сусідні лімфатичні вузли збільшені незначно.
 5. Скарги на слабкість, безсоння, нервозність, болі в суглобах, зайве потовиділення.

Хронічний фіброзний:

 1. Протягом довгого часу може бути відсутніми будь-які форми погіршення самопочуття.
 2. Першим проявом симптомів тиреоїдиту є виникнення болю при ковтанні їжі.
 3. Відбувається порушення дихання.
 4. Голос стає хрипким, щитовидна залоза збільшується нерівномірно, її функціональна активність знижується.
 5. Згодом пацієнт відчуває падіння зору, шум у вухах, порушення дихання.

Хронічний аутоімунний:

 1. Цей різновид ще називають «тиреоїдит Хашимото», при запаленні щитовидки в даному випадку в перші роки протікання хвороби у хворого відсутні скарги і симптоми.
 2. Надалі щитовидна залоза поступово і нерівномірно збільшується; антитіла, які виробляє імунна система, починають сприймати клітини щитовидної залози як щось чужорідне, внаслідок цього знижується функція щитовидки і гормонів виробляється значно менше, це призводить до розвитку гіпотиреозу.

Причини появи запалення щитовидної залози

Поява і прогресування кожного з різновидів тиреоїдиту щитовидки в організмі людини обумовлені різними факторами, що впливають на подальший розвиток захворювання.

Гостра форма:

Гостра гнійна форма даного захворювання розвивається через перенесених в минулому різних гострих або ж хронічних інфекцій, серед яких, наприклад, пневмонія, сепсис, тонзиліт та інші. Це пов'язано з тим, що в тканини щитовидної залози потрапили шкідливі збудники. Виникнення іншого різновиду - негнійної форми пояснюється перенесеною травмою, яка потягнула за собою пошкодження тканин щитовидки, а також в результаті крововиливів в неї.

Підписатися на здоров❜я

2 рази на місяць відправляємо інформацію про знижки, нові напрямки МЦ "Омега-Київ" та корисні поради від наших лікарів

Ви вже з нами, дякуємо :)

Тиреоидит
Тиреоидит
Тиреоидит
Тиреоидит

Підгостра форма:

Поширення цієї стадії тиреоїдиту пов'язано з вірусами, які вражають щитовидну залозу: грип, кір, епідемічний паротит. Найбільшою мірою (в 5-6 разів) до захворювання схильні жінки у віці від 20 до 50 років. У пацієнта перші симптоми проявляються лише через тривалий час після вірусної інфекції, як правило, це інтервал від декількох тижнів до декількох місяців.

Хронічна фіброзна форма:

У пацієнта діагностується помітне збільшення тканин в області щитовидки, відчувається здавлювання шиї. Найчастіше даному захворюванню піддаються жінки у віці 40-50 років. Дослідження клінічного походження фіброзного виду до кінця невідоме, але у вчених є припущення, що певну роль у цьому випадку зіграли різні інфекційні захворювання. Деякі дослідники також схильні вважати, що хронічна фіброзна форма є ні що інше як результат аутоімунного ураження щитовидки, що виник при тиреоїдиті Хашимото. Розвиток такого виду захворювання найчастіше зустрічається у пацієнтів, які перенесли операції щитовидної залози, мають генетичну схильність до подібного роду хвороб, або хворіють на цукровий діабет, алергічні і аутоімунні захворювання.

Лікування тиреоїдиту

Яким би з видів тиреоїдиту не страждав пацієнт, лікування щитовидної залози строго повинно проводитися ендокринологом. Якщо у хворого гостра форма захворювання, тоді лікар призначає йому:

 • антибіотики;
 • різні симптоматичні ліки;
 • вітаміни груп С і В.

При утворенні гнійника щитовидки необхідно хірургічне втручання.

При підгострій формі хвороби за призначенням ендокринолога необхідно тривале застосування таких препаратів, як:

 • кортикостероїди (серед них - преднізолон, дексаметазон);
 • препарати саліцилового ряду;
 • а також препарати, які здатні знизити рівень тиреоїдних гормонів.

Коли гормонів в організмі хворого занадто багато проявляється тиреотоксикоз.

Якщо хвороба досягла стадії хронічної фіброзної форми, то необхідна замісна терапія тиреоїдними гормонами. Якщо виникає відчуття здавлювання шиї - потрібно оперативне лікування.

При аутоімунному тиреоїдиті - лікування щитовидної залози проводиться тиреоїдними гормонами. Якщо через 3-4 місяці терапії поліпшення стану здоров'я пацієнта не відбувається, то хворому призначають кортикостероїди терміном на 2-3 місяці. При погіршенні самопочуття, фахівці вдаються до оперативного лікування.

Ускладнення при тиреоїдиті

Одним з найнебезпечніших під час протікання хвороби є ускладнення, яке виникають при гострому тиреоїдиті, коли на щитовидці утворюється абсцес. У таких випадках лікарської діагностики не виключена ймовірність розкриття нариву і попадання гною в інші тканини, серед яких середостіння (тоді може розвинутися і медіастиніт) і трахея (можуть бути причиною виникнення пневмонії або абсцесу органів дихання). Надалі поширення гною і його виділення в сусідні тканини шиї також може привести до пошкодження судин, розвиток інфекції в мозкових оболонках головного мозку (а значить, менінгіт) і в тканинах головного мозку (енцефаліт).

Якщо пацієнт з якоїсь причини запустить лікування підгострого перебігу тиреоїдиту, це може в недалекому майбутньому привести до пошкодження величезного числа тиреоцитов і викликати необоротну недостатність щитовидки.

Профілактика тиреоїдиту

У тому випадку, якщо розпочати лікування тиреоїдиту на ранніх стадіях запалення щитовидної залози, то повне одужання пацієнта відбудеться протягом двох місяців. Для попередження поширення захворювання в першу чергу, необхідна профілактика як інфекційних, так і різних вірусних інфекцій. Йдеться про такі прості речі, як:

 • загартовування організму;
 • вітаміни;
 • здорове харчування і в цілому здоровий спосіб життєдіяльності.

Пацієнтам з ризиками поширення даного захворювання, необхідно суворо дотримуватися рекомендацій і порад медичних фахівців.

Лікування тиреоїдиту в клініці Омега-Київ

Який лікар лікує захворювання?

Лікуванням тиреоїдиту для подальшого недопущення запалення щитовидки повинен перш за все займатися лікар вузького профілю - ендокринолог. До медиків слід звертатися при виявленні перших же симптомів тиреоїдиту, він проведе огляд і випише направлення на аналізи. Ні в якому разі не рекомендується займатися самолікуванням, це може призвести до незворотних негативних наслідків. Тільки професійний лікар здатний провести повну діагностику.

Корисна інформація

Боли в спине и шее при сидячей работе

Біль у спині та шиї при сидячій роботі

Чего нужно избегать после лечения эрозии шейки матки?

Чого потрібно уникати після лікування ерозії шийки матки?

Боли в спине – показатель протрузии?

Біль у спині – ознака протрузії?

Чем опасен холецистит при беременности?

Чим небезпечний холецистит при вагітності?

Чем опасен токсоплазмоз?

Чим небезпечний токсоплазмоз?

Чем опасен трихомониаз?

Чим небезпечний трихомоніаз?

Чем опасна аденовирусная инфекция?

Чим небезпечна аденовірусна інфекція?

Чем опасна ОРВИ при беременности?

Чим небезпечне ГРВІ при вагітності?

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ`Ю

Зателефонувати Записатись Telegram WhatsApp Messenger